Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. február 2017

Spotrebiteľské ceny v Česku vzrástli najviac za vyše štyri roky

Spotrebiteľské ceny v Českej republike vzrástli na začiatku roka viac, než sa očakávalo, pričom tempo rastu bolo najvyššie za vyše štyri roky. Ukázali to dnes zverejnené údaje českého štatistického úradu.

  Index spotrebiteľských cien v Česku vzrástol v januári medziročne o 2,2 % po 2-% raste v predchádzajúcom mesiaci. Ekonómovia očakávali, že miera inflácie zotrvá na úrovni z decembra. Januárový rast spotrebiteľských cien bol zároveň najvyšší od decembra 2012, keď dosiahol 2,4 %.
      

Najviac sa pod januárový výsledok podpísali náklady v doprave, ktoré vzrástli medziročne o 5,1 %. Solídny rast zaznamenali aj ceny potravín a nealkoholických nápojov. Tie sa zvýšili o 3,5 %.
      

Medzimesačne sa spotrebiteľské ceny v Česku zvýšili o 0,8 % po decembrovom raste o 0,3 %. So zrýchlením rastu sa počítalo, očakávalo sa však, že dosiahne 0,7 %.

 

Inzercia

Odporúčame

Ministerstvo práce rozhodlo o akreditácii pre Čistý deň

Ministerstvo práce rozhodlo o akreditácii pre Čistý deň

Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR už rozhodlo, či resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante príde, alebo nepríde o akreditáciu. Verejnosť sa však o verdikte ešte nedozvie, informoval dnes na tlačovej konferencii v Bratislave šéf rezortu Ján Richter (Smer-SD). Ten by mohol byť známy v priebehu dvoch týždňov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.