Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. február 2017

Ukrajina tvrdí, že zostrelila v Donbase ruské bezpilotné lietadlo

Ukrajinské sily oznámili, že v blízkosti demarkačnej čiary v zóne tzv. protiteroristickej operácie (ATO) v Donbase zostrelili pred dvoma dňami ruské bezpilotné lietadlo. Informovala o tom agentúra UNIAN.

"V blízkosti kontaktnej línie bolo 8. februára okolo 19.00 h zaznamenané na oblohe bezpilotné lietadlo. Po identifikácii objektu - potvrdení, že objekt nepatrí silám ATO ani medzinárodným organizáciám, ktoré monitorujú situáciu pri kontaktnej línii vlastnou letkou bezpilotných lietadiel - padlo rozhodnutie ho zničiť," uviedlo tlačové oddelenie velenia ATO.
      

Podľa neho bezpilotné lietadlo zostrelili ukrajinské sily ručnými zbraňami. Stroj momentálne skúmajú experti. "Podľa predbežných zistení rovnaký typ dronu používajú ozbrojené sily Ruskej federácie," dodalo tlačové oddelenie velenia ATO, ktoré na svojom facebookovom profile zverejnilo aj fotografie stroja.
 

Inzercia

Odporúčame

Ministerstvo práce rozhodlo o akreditácii pre Čistý deň

Ministerstvo práce rozhodlo o akreditácii pre Čistý deň

Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR už rozhodlo, či resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante príde, alebo nepríde o akreditáciu. Verejnosť sa však o verdikte ešte nedozvie, informoval dnes na tlačovej konferencii v Bratislave šéf rezortu Ján Richter (Smer-SD). Ten by mohol byť známy v priebehu dvoch týždňov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.