Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. február 2017

Nemecko: Zatknutí islamisti sa chystali zaútočiť

Obaja muži, ktorých zatkla v noci na dnes polícia v nemeckom meste Göttingen, sa podľa zistení vyšetrovateľov chystali spáchať teroristický útok.

Polícia informovala, že pri zásahu proti tejto dvojici našla upravené zbrane s ostrou muníciou.

Zatknutými osobami sú 27-ročný Alžírčan a 23-ročný Nigérijčan, ktorí sa údajne pohybovali v radikálno-islamististických kruhoch. Pripravovaný útok mohli spáchať kedykoľvek, potvrdil šéf göttingenskej kriminálnej polície Volker Warnecke s tým, že išlo "jednoznačne" o nebezpečnú situáciu.

Odhalené teroristické plány podľa vyšetrovateľov zodpovedali útokom, aké sa odohrali v Nemecku počas uplynulých mesiacov, pričom sa nevzťahovali výlučne na uvedené mesto v spolkovej krajine Dolné Sasko.

K zásahu proti mužom, ktorých nemecká spravodajská služba zaradila medzi osoby predstavujúce potenciálnu hrozbu, polícia pristúpila po týždeň trvajúcich prípravách. Približne 450 policajtov prehľadalo 11 budov v Göttingene a jeho okolí a jeden dom na severe spolkovej krajiny Hesensko.

Šéf polície v Göttingene Uwe Lührig dnes povedal, že rýchly zásah bol nutný. Čoraz viac poznatkov zhromaždených v uplynulých dňoch totiž nasvedčovalo tomu, že bezprostredne hrozí teroristický útok.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.