Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
07. jún 2011

ANKETA: Kapely z Lumenu o svojej hudbe

Na Festivale Lumen Postoy.sk oslovil niekoľkých účinkujúcich, aby priblížili motiváciu svojho pôsobenia na poli gospelu a opísali posolstvo, ktoré šíria medzi fanúšikmi. Všetkým sme položili dve otázky: Čo vás motivuje, aby ste chodili po svete a delili sa o svoju hudbu? Aké je posolstvo vašej hudb...

Na Festivale Lumen Postoy.sk oslovil niekoľkých účinkujúcich, aby priblížili motiváciu svojho pôsobenia na poli gospelu a opísali posolstvo, ktoré šíria medzi fanúšikmi. Všetkým sme položili dve otázky: Čo vás motivuje, aby ste chodili po svete a delili sa o svoju hudbu? Aké je posolstvo vašej hudby, čo sa snažíte povedať ľuďom, ktorí vás počúvajú?

DJ Andy Hunter: Je tu viacero vecí, jedna z nich je ukázať moju vieru v Boha a myslím, že to, čo robím, je niečo, čo Boh odo mňa chce. Dal mi dary, a to je dôvod, prečo v tom pokračujem. Teší ma, keď vidím ľudí oslobodených od všetkého, ako chvália Boha, tiež ma teší, keď ľudia využívajú dary a robia to, na čo boli stvorení. Mojou druhou motiváciou je, že milujem hudbu, vždy som ju mal rád a možnosť venovať sa jej je pre mňa veľkým požehnaním.

Myslím, že posolstvo, ktoré ľudia môžu cítiť alebo získať z mojej hudby je stretnutie s Bohom. Keď prídu na môj koncert, oslobodia sa od seba samých a chvália Boha, to je pre mňa niečo krásne.

Quin Delport (Shakleton): Motivácia je jednoduchá, milujeme hudbu, radi píšeme nové piesne a hráme ich pre ľudí, ale dôležitejšie je, že máme vzťah s Bohom, ktorý má obrovský vplyv na naše životy a máme pocit, že našou úlohou je povedať o tom ľuďom tak veľa, ako len môžeme.

Snažíme sa poukázať na vzťah s Ježišom Kristom. To je to, čo vám vždy dodá obrovské množstvo nádeje a pokoja.

K téme:
Lumen medzi búrkovými mrakmi
Hviezda Lumenu Parachute Band: Modlíme sa za ľudí na našich koncertoch
Zdieľať

Pavol (Adrem) Podolský (Regiment): Chceme byť alternatívou rapu, ktorým sa dnes sýtia mladí ľudia. Ak nebudeme v hudbe plodní, nebudú mať na výber, budú počúvať to, čo bude k dispozícii. Takto aspoň majú dilemu a možno sa priklonia na našu stranu. Samozrejme, musíme sa čo najviac prezentovať a tlačiť náš rap medzi ľudí. Chce to cestovať, hrať, písať a makať v štúdiu. Urobíme s Božou pomocou všetko preto, aby náš rap bol stále kvalitnejší, zaujal širšie spektrum poslucháčov a ľudia zo sekulárnej scény konečne zahodili predsudky.

Vypočujte si nás alebo navštívte náš koncert a zistíte. Je jednoznačné.

Inzercia

Peter Šulek (The Elements): Motivácia je jednoduchá – napĺňa nás to, robí nám radosť hrať, chodiť po koncertoch medzi ľudí, v podstate robiť radosť iným tým, že robíme to, čo nás baví.

Nesnažíme sa štylizovať do konkrétneho posolstva, ktoré by sme chceli pretláčať, ale skôr sa snažíme žiť naše životy kresťanov ako bežní ľudia a nechávame priestor, aby viera presiakla náš život, našu hudbu a naše texty. Myslím si, že keď v tom budeme úprimní, nebudeme musieť šíriť konkrétne posolstvo my, ale že každému naša hudba zanechá nejaké posolstvo v jeho vnútri. Je to taká interakcia toho, že keď napíšem nejakú pieseň od srdca, tak niečo konkrétne znamená pre mňa, ale veľa iného v nej môže nájsť hocikto iný, môže sa v nej vidieť. Pekné je, že naše posolstvo je produkt hudby, ktorú robíme úprimne a s radosťou a to konkrétne oslovenie je interakcia našej hudby, Pána Boha a poslucháča, ktorý si nájde to, čo potrebuje.

Sam de Jong (Parachute Band): Našou motiváciou nie je sláva, peniaze, davy fanúšikov alebo, množstvo predaných albumov. Motivuje nás skutočnosť, že vďaka tomu, že robíme to, čo máme radi, čiže hráme a spievame, umožňujeme ľuďom stretnúť sa s Bohom, že sa ich môžeme dotknúť a odovzdať im posolstvo, ktoré nám zjavil Boh. Napadá mi príbeh jedného väzňa, ktorého sme stretli v Sacramente v USA. V deň, keď bol podmienečne prepustený, prišiel do kostola, kde sme hrali. Na začiatku bol zatrpknutý a neprístupný – samý piercing a tetovanie – a nespieval. No na konci koncertu plakal, spieval a keď sme vyzvali tých, čo chcú odovzdať svoj život Bohu, aby prišli dopredu, prišiel aj on. Keď som sa s ním potom rozprával, vravel, že naša hudba, cez ktorú sa mu prihovoril Boh v ňom spôsobila zmenu a chce zanechať starý spôsob života. Toto je pre nás úspech, keď môžeme prostredníctvom Ježiša Krista a meniť životy ľudí.

Myslím, že to je niečo, o čom hovoríme aj v našom novom albume Love Without Measure (Láska bez hraníc): skutočný worship (chvála) je o tom, že nasledujeme príklad Krista a milujeme ľudí okolo nás rovnakou intenzitou, akou prejavujeme lásku Bohu v piesňach. Musíme si uvedomiť, že v našom okolí je veľa bolesti a zranených ľudí a našou úlohou je deliť sa s nimi o Kristovu lásku. Čiže našim novým albumom sa snažíme povedať, že nielen hudba, ale aj skutky sú plnohodnotnou súčasťou chvály Boha.

Zuzana Schaleková

Foto: facebook.com

Odporúčame

REPORTÁŽ: Lumen medzi búrkovými mrakmi

REPORTÁŽ: Lumen medzi búrkovými mrakmi

Festival Lumen začal, aj skončil veľmi nepriaznivým počasím. Celý open-air festival sprevádzali silné búrky. Napriek tomu Trnava počas uplynulého víkendu zažila nával 8000 ľudí, ktorí sa počas dvoch dní vystriedali na Trojičnom námestí. Drobné komplikácie spôsobil dážď hneď na začiatku, kedy boli or...

KÁZEŇ PATRIKA VNUČKA: Ježišova sláva plná paradoxov

KÁZEŇ PATRIKA VNUČKA: Ježišova sláva plná paradoxov

Kdesi v kútiku duše každý z nás túži po sláve. Ježiš v dnešnom evanjeliu taktiež vraví o sláve, no sláva, ktorú ponúka on, je iná než sláva tohto sveta. Je to sláva plná paradoxu. Novozákonná gréčtina používa na vyjadrenie slávy výraz doxa a jeho odvodeniny, ktorými sa dnešné evanjeliu priam hemží. ...