Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. február 2017

OĽaNO-NOVA a SaS dúfajú, ombudsmanka bude pre všetkých

Erika Jurinová bude sledovať, či Mária Patakyová bude schopná vystupovať voči súčasnej moci.

Strany OĽaNO-NOVA a SaS rešpektujú voľbu novej ombudsmanky. Máriu Patakyovú chcú vo funkcii "podporovať v dobrých veciach". Povedali to Erika Jurinová z OĽaNO-NOVA a Natália Blahová z SaS.

"Teším sa na spoluprácu s ňou," povedala Jurinová. Bude však sledovať, či Patakyová bude schopná vystupovať voči súčasnej moci, keďže bola kandidátkou vládneho Mostu-Híd s podporou Smeru-SD a SNS. Jurinová poukázala na to, že za Patakyovú hlasovali i opoziční poslanci. Verí, že svoju funkciu bude zastávať zodpovedne.

"Nemáme problém s odbornou pripravenosťou pani Patakyovej," uviedla Blahová. SaS očakáva, že nová ombudsmanka bude pokračovať v práci Jany Dubovcovej, ktorej sa končí funkčné obdobie 28. marca.

Dubovcová podľa Blahovej "neúnavne poukazovala na porušovanie práv občanov zo strany štátu". "Uvidíme, čo nová ombudsmanka ponúkne občanom. Treba len veriť a dúfať, že bude ombudsmankou pre všetkých tých, ktorým systém nejakým spôsobom ukrajuje z práv," dodala Blahová.

Okrem Patakyovej, ktorá bola nominantkou Mosta-Híd s podporou Smeru-SD a SNS, sa včera o funkciu verejného ochranu práv neúspešne uchádzali aj nominantka SaS a OĽaNO-NOVA Janka Šípošová a kandidát ĽSNS a nezaradeného poslanca Petra Marčeka Anton Čulen.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.