Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. február 2017

SaS podala trestné oznámenie na Holjenčíka

Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová a Karol Galek podali dnes na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na končiaceho predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka pre kauzu energie.

"Jozef Holjenčík ako predstaviteľ nezávislého a nestranného regulačného úradu radil spoločnostiam podnikajúcim v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií. Rovnako navádzal riaditeľov dodávateľov vodárenských spoločností na podvodné konanie a machinácie pri cenotvorbe a nepriamo podmieňoval možnosť zvýšenia distribučných poplatkov znaleckým posudzovaním jemu blízkymi osobami," odôvodnili podanie poslanci.
      

Podľa nich je z medializovanej nahrávky zrejmé a preukázateľné, že Holjenčík nekoná vo verejnom záujme a sleduje osobný prospech. Poslanci upriamujú pozornosť i na to, že znalecké posudky pre viaceré podniky s účasťou štátu vo významnej miere zabezpečila obchodná spoločnosť JHS, s. r. o., so sídlom v Martine, ktorú v roku 1998 založil Jozef Holjenčík. Podľa liberálov má spoločnosť ovládať dodnes. Požadujú preto začatie trestného stíhanie Holjenčíka z dôvodu podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.
 

Inzercia

Odporúčame

 Libor Hudáček chce potvrdiť formu zo švédskej ligy

Libor Hudáček chce potvrdiť formu zo švédskej ligy

Slovenský hokejista Libor Hudáček prežíva vo švédskom klube Örebro HK vydarenú sezónu. V štyridsiatich zápasoch si na svoje konto pripísal trinásť gólov a devätnásť asistencií, čo ho v tímovej produktivite radí na prvé miesto. Svoju hernú fazónu by rád potvrdil aj na turnaji Slovakia Cup v Nitre.

Mladí by mali mať nárok na odpočítateľnú položku pri hypotékach

Mladí by mali mať nárok na odpočítateľnú položku pri hypotékach

Zatraktívnenie podnikania v oblasti kúpeľníctva, či zavedenie odpočítateľnej položky pre mladých poberateľov hypotekárnych úverov. Toto sú zmeny, ktoré by mala priniesť novela zákona o dani z príjmov z dielne Ministerstva financií (MF) SR. Rezort už zverejnil predbežnú informáciu o jej príprave na právnom informačnom portáli Slov-lex.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.