Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. február 2017

Libor Hudáček chce potvrdiť formu zo švédskej ligy

Slovenský hokejista Libor Hudáček prežíva vo švédskom klube Örebro HK vydarenú sezónu. V štyridsiatich zápasoch si na svoje konto pripísal trinásť gólov a devätnásť asistencií, čo ho v tímovej produktivite radí na prvé miesto. Svoju hernú fazónu by rád potvrdil aj na turnaji Slovakia Cup v Nitre.

Pre Hudáčka to bude prvá reprezentačná akcia v tejto sezóne. "Verím, že ma reprezentačný tréner Zdeno Cíger poctivo sleduje celý čas," reagoval s humorom Hudáček. Vzápätí však s vážnejším výrazom v tvári dodal. "Som si vedomý, že mám formu a mal by som ju ukázať aj v národnom drese. Dúfam, že pomôžem mužstvu k víťazstvám, ktoré sú dôležité."
      

O víťazstvách nehovorí náhodou, jeho Örebru sa totiž v lige nedarí. "Prehrávame veľa zápasov, čo ma neteší. Brat Julo musí konečne začať niečo chytať," rozosmial Hudáček opäť novinárov, no vzápätí priznal, že vo švédskom klube začína svitať na lepšie časy. "Prišiel k nám nový tréner, ktorý pôsobil v Nemecku. Nehráme už otvorený hokej, ale viac sa snažíme brániť, hráme s tromi stiahnutými útočníkmi. Po jeho príchode už nehrám centra, ale na krídle, čo samozrejme beriem ako profesionál," reagoval na túto zmenu Hudáček.
      

Po klubových povinnostiach sa štvornásobný účastník svetových šampionátov do reprezentácie veľmi tešil. "Najviac sa teším na atmosféru, nitrianski fanúšikovia sú skvelí, aj keď naposledy na mňa nadávali, keď som tu hral v drese Slovana. Ale reprezentácia je niečo iné a teším sa na to," uviedol dvadsaťšesťročný útočník, ktorý chce v najbližšom čase vyriešiť svoju hokejovú budúcnosť.
      

Zmluvu vo Švédsku má ešte aj na ďalší rok, v klube je o neho eminentný záujem, ale všetko napokon môže dopadnúť inak. "Rozprával som sa s manažérom, chcú so mnou predĺžiť zmluvu, ale ja som povedal, že by som sa v kariére rád posunul vyššie. Nechávam to na agenta, chcem sa sústrediť iba na samotný hokej. Ideálne by bolo zahrať si v NHL. Majo Hossa potrebuje v Chicagu poriadneho spoluhráča, trápia sa," dodal Hudáček.
      

Inzercia

Odporúčame

Mladí by mali mať nárok na odpočítateľnú položku pri hypotékach

Mladí by mali mať nárok na odpočítateľnú položku pri hypotékach

Zatraktívnenie podnikania v oblasti kúpeľníctva, či zavedenie odpočítateľnej položky pre mladých poberateľov hypotekárnych úverov. Toto sú zmeny, ktoré by mala priniesť novela zákona o dani z príjmov z dielne Ministerstva financií (MF) SR. Rezort už zverejnil predbežnú informáciu o jej príprave na právnom informačnom portáli Slov-lex.

Útočník z Louvru tvrdí, že nechcel zabíjať

Útočník z Louvru tvrdí, že nechcel zabíjať

Muž, ktorý v piatok v blízkosti parížskeho Múzea Louvre zaútočil na vojenskú hliadku, počas policajného výsluchu kategoricky odmietol tvrdenie, že mal v úmysle spáchať atentát. Vyhlásil, že chcel len posprejovať diela vystavené v Louvri.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.