Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. február 2017

Doprava na Orave je pre lavíny stále paralyzovaná

Železničná doprava na Orave v úseku medzi Kraľovanmi a Párnicou je aj naďalej úplne zastavená. Dôvodom sú opakované pády lavín na trať aj na vozovku. Až do odvolania je preto v danom úseku uzavretá tiež cesta I/70 pri železničnej trati.

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojej oficiálnej internetovej stránke, náhradnú autobusovú dopravu pre problémy so zjazdnosťou cesty medzi Kraľovanmi a Párnicou aktuálne nezabezpečuje. Autobusy prevádzkuje alternatívnou trasou.
      

"Vlaky na trati Kraľovany - Trstená budú s výnimkou prvého spojenia z Trstenej úplne nahradené autobusmi z Ružomberka. K dispozícii budú dve autobusové spojenia, a to autobus na trase Trstená - Tvrdošín - Dolný Kubín - Ružomberok a mikrobus na trase Dolný Kubín - Párnica. Cestujúcich na Oravu prosíme, aby prestupovali na náhradnú autobusovú dopravu v Ružomberku. Autobusmi nebudú obslúžené Oravský Podzámok zastávka a Kraľovany zastávka," uvádza ZSSK.
      

Rovnako je na Orave úplne ochromená aj cestná doprava. Z dôvodu odpratávania snehu z lavín spadnutých na vozovku je medzinárodná cesta uzavretá. Obchádzka je podľa Slovenskej správy ciest možná po ceste I/59 Ružomberok - Dolný Kubín, prípadne II/583 cez Terchovú.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.