Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. február 2017

Pre ľadové kryhy na rieke Ubľanka vyhlásili v obci 3. povodňový stupeň

Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili v piatok (3.2.) podvečer v obci Ubľa v okrese Snina. Nahromadené ľadové kryhy na rieke Ubľanka sťažujú prietok vody. V piatok hrozilo vybreženie rieky, najmä v oblasti rodinných domov.

"Najhoršia situácia je v obytnej zóne, v piatok to bolo na hranici vybreženia. Dnes to vyzerá lepšie, povedala by som, že voda klesla možno 30-40 centimetrov. Postupne začíname uvoľňovať ľadové kryhy, aby sme uvoľnili prietok vody," uviedla dnes po rannom zasadnutí krízového štábu starostka obce Nadežda Sirková.
      

Na mieste zasahujú aj hasiči s technikou zo záchrannej brigády z Humenného.
      

Tretí povodňový stupeň vyhlásili v obci v piatok o 17.15 h. "V piatok sme sa pokúsili rozbíjať ľadové kryhy tam, kde boli nakopené a kde neprepúšťali vodu. Sčasti sa nám to podarilo, ale tým, že do Ubľanky sa vlievajú prítoky z okolia, tak cez noc pribudli ďalšie ľadové kryhy, od ktorých to musíme opäť čistiť," priblížila starostka. 
      

Veľký nápor ľadových krýh je podľa nej na jedinom moste, ktorý spája dve časti obce.

Inzercia

Odporúčame

NDS chce namiesto diaľničných kolektorov rozšíriť Seneckú cestu

NDS chce namiesto diaľničných kolektorov rozšíriť Seneckú cestu

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce namiesto vybudovania súbežných kolektorov pri rekonštrukcií diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou rozšíriť Seneckú cestu I/61. Od hlavného mesta, Vajnôr až po Senec by mala mať až štyri pruhy. NDS pre TASR uviedla, že toto riešenie by malo zabezpečiť komfortnejšiu obsluhu priľahlého územia a nahradiť súbežné cesty popri diaľnici D1.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.