Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2017

Blokáda okolo múzea Louvre po útoku pomaly končí, turisti prúdia von

Zamestnanci obchodnej zóny pod parížskym múzeom Louvre sa dnes začali vracať na svoje pracoviská po odstránení policajných bezpečnostných zátarás.

Francúzsky vojak postrelil dnes pri vchode do podzemnej nákupnej zóny pri múzeu Louvre v Paríži neznámeho muža, ktorý na iného vojaka zaútočil nožom. Celú oblasť uzavreli a evakuovali.

V dôsledku tohto incidentu zablokovala polícia celé múzeum, kde uviazli stovky turistov. Návštevníkov odviedli na bezpečné miesto, niektorých do zvláštnych miestností, tvrdia svedkovia.

Po odstránení koridorov a vyčistení celého priestoru začali z múzea vychádzať turisti.

Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie pre podozrenie z terorizmu. Identita útočníka nie je zatiaľ známa, uviedlo ministerstvo vnútra.

Muž zaútočil na vojakov po tom, ako ho štvorčlenná hliadka zastavila na schodisku vedúcemu k nákupnej zóne pod múzeom Louvre a povedala mu, že nemôže ísť ďalej s batožinou, ktorú mal pri sebe, povedal šéf parížskej polície Michel Cadot.

Ozbrojenec s mačetou sa následne vrhol na skupinu policajtov a vojakov s pokrikom v arabskom jazyku "Alláhu akbar" (Alah je najväčší) a ľahko zranil jedného armádneho príslušníka. Druhý z vojakov na neho vystrelil spolu päť rán, dodal Cadot.

Muž mal pri sebe dva ruksaky. Po prehliadke sa ukázalo, že ani v jednom z nich sa nenachádzalo výbušné zariadenie.

Inzercia

Ministerstvo vnútra uviedlo, že útočník je nažive a ošetrujú ho lekári. Jeho zranenia sú vážne. Vojak utrpel bližšie nešpecifikované menšie zranenie hlavy. Ministerstvo vnútra dodalo, že vojak strieľal v sebaobrane.

Rezort potvrdil, že útočil iba jeden muž, pričom vyzval verejnosť, aby nešírila nepravdivé informácie.

Francúzsky premiér Bernard Cazeneuve upozornil na zjavné "teroristické" črty tohto útoku.

Hovorca rezortu vnútra Pierre-Henry Brandet vyhlásil, že vo vnútri múzea sa nachádzalo okolo 1000 ľudí, polícia všetkých odviedla na bezpečné miesto v budove.

Polícia tiež podľa neho zadržala ďalšieho človeka, nie je však jasné, či to súvisí s útokom.

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.