Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2017

Parlament zvolil nových členov Rady RTVS a licenčnej rady

Novými členmi Rady RTVS sa stali Dóra Hushegyiová a Martin Kabát. V RVR ako nový zasadne Mojmír Mamojka. Do oboch rád sa ešte bude voliť jeden člen.

Novými členmi Rady RTVS sa včera stali Dóra Hushegyiová a Martin Kabát. Tretieho člena zatiaľ plénum nezvolilo, tajnú voľbu si tak musí zopakovať. Do opakovaného hlasovania postúpili Martin Kákoš a Ľubomír Krno.

Do Rady RTVS mali poslanci zvoliť troch ľudí, keďže 10. februára sa končí funkčné obdobie Martinovi Kákošovi, Dóre Hushegyiovej, čo sú odborníci v oblasti televízneho vysielania, a Martinovi Kabátovi, odborníkovi v oblasti ekonómie.

Poslanci zároveň v závere tretieho rokovacieho dňa 12. schôdze NR SR volili aj členov Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Novým členom sa stal exposlanec Smeru-SD Mojmír Mamojka, druhého poslanci nezvolili. Do opakovanej voľby tak postúpili Peter Alakša a Štefan Fejko.

Nových členov RVR volil parlament preto, lebo 16. februára sa končí funkčné obdobie Milošovi Mistríkovi a Petrovi Alakšovi. Opakovaná voľba sa má uskutočniť v utorok 7. februára.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.