Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2017

Škripeka na letisku v Istanbule zdržali na ceste do USA

Europoslanca Branislava Škripeka (OĽaNO-NOVA) na ceste do USA zdržali dva dni na letisku v Istanbule.

Do Spojených štátov sa nakoniec nedostal. TASR o tom informovala Elena Burešová z kancelárie europoslanca.

"Prijal som pozvanie na Národné modlitebné raňajky do Washingtonu D.C. Pozvánku mi adresovali senátori John Boozman a Christopher Coons. Modlitebných raňajok sa zúčastňujem pravidelne," uviedol europoslanec.

"Keď tureckí bezpečnostní pracovníci zbadali pečiatky z krajín Blízkeho východu, kde som bol monitorovať okrem iného aj situáciu v utečeneckých táboroch a vzdelávanie bezprizorných detí, tak išli okamžite volať. Podľa ich slov sa kontaktovali s kolegami z amerického letiska Johna F. Kennedyho a od tej chvíle som nemal platný cestovný doklad – ESTA," vysvetľoval Škripek.

Podľa jeho slov sa ho snažil vybaviť nanovo elektronicky, avšak systém kolaboval. "Bol preťažený pre nové Trumpove nariadenia. Zdržalo ma to na istanbulskom letisku až dva dni. Komunikoval som aj s americkou ambasádou na Slovensku a s mnohými ďalšími. Nedalo sa však nič spraviť, systém mi už povolenie na vstup nevygeneroval," dodal.

Europoslanec sa nakoniec musel vrátiť späť do Bruselu. Americký prezident Donald Trump sa modlitebných raňajok zúčastnil.
 

Inzercia

Odporúčame