Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2017

Hrnko: Problémy v koalícii sú, ale nie je možné nazývať to krízou

Problémy vo vládnej koalícii zloženej zo strán Smer-SD, SNS a Most-Híd sú, podpredseda národniarov Anton Hrnko (SNS) to však nenazýva krízou. Reagoval tak na trenice vo medzi Smerom-SD a SNS, ktoré spôsobil šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík. SNS už niekoľko dní apeluje na jeho odvolanie.

"Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa varí. Samozrejme, že máme veci, kde sme programovo diametrálne odlišní a keď sa programové veci dostanú do kolízie, môže to aj zaiskriť. Je úplne normálne, že láska nehádaná nie je milovaná," povedal Hrnko.
      

Či škodí SNS poslanec Smeru-SD a mediálny poradca premiéra Roberta Fica (Smer-SD) Erik Tomáš tak, ako to hovoril šéf parlamentu Andrej Danko (SNS), Hrnko komentovať nechcel. "No comment. Mne osobne po krku nejde. Problémy v koalícii sú, ale nie je možné to nazvať v krízou," zdôraznil.
      

Na otázku, či môže aktuálny konflikt Smeru-SD a SNS dospieť k rozpadu koalície, Hrnko odvetil, že veci netreba dramatizovať. "Sú určité princípy, na ktorých sme sa dohodli a keď sa budú dodržiavať, tak žiaden rozklad nebude. Ale sú niektoré veci, ktoré nás trošku iritujú. Neviem si predstaviť, že by nominant SNS vyniesol nejaké informácie z úradu a poskytol ju médiám. Všimnite si, čo sa deje," apeloval Hrnko. Tomáš dnes vyhlásil, že mu záleží na stabilite koalície a nikdy by neurobil žiadny krok, ktorý by ju narušil. Dankovi odporučil venovať sa viac svojmu PR tímu.
      

Jozef Holjenčík sa dnes vzdal funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Informoval o tom po dnešnom stretnutí s Holjenčíkom premiér Robert Fico (Smer-SD). "Môžem informovať, že predseda úradu mi ako predsedovi vlády oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie predsedu ÚRSO. Postup je daný zákonom, na vzdanie sa funkcie musí pán predseda poslať list pánovi prezidentovi SR," oznámil na brífingu premiér.
      

Podľa vlastných slov vzal túto informáciu na vedomie. "Považujem za správne, že som bol informovaný o tomto kroku, pretože je to vláda SR, ktorá navrhuje kandidáta na predsedu ÚRSO prezidentovi," doplnil Fico. Regulačný úrad podľa neho je a bude funkčný aj po odstúpení Holjenčíka, všetky právomoci po ňom preberá podpredseda úradu, ktorým je Miroslav Čelinský.
 

Inzercia

Odporúčame

Holjenčík odstúpil z postu šéfa ÚRSO

Holjenčík odstúpil z postu šéfa ÚRSO

Jozef Holjenčík sa vzdáva funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Informoval o tom po dnešnom stretnutí s Holjenčíkom premiér Robert Fico (Smer-SD). "Môžem informovať, že predseda úradu mi ako predsedovi vlády oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie predsedu ÚRSO. Postup je daný zákonom, na vzdanie sa funkcie musí pán predseda poslať list pánovi prezidentovi SR," oznámil na brífingu premiér.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.