Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2017

Bugár: Holjenčík musí okamžite odstúpiť

Šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík musí okamžite odstúpiť. Vyzvala ho k tomu koaličná strana Most-Híd.

Holjenčík mal dnes ráno predstúpiť pred poslancov v parlamente a vysvetliť im predražené platby za elektrinu a plyn od začiatku tohto roka. Na rokovanie sa však nedostavil. "Po tomto pre nás neakceptovateľnom kroku vyzývame pána Holjenčíka, aby sa okamžite vzdal svojej funkcie," vyhlásil v stanovisku pre médiá podpredseda parlamentu a predseda strany Most-Híd Béla Bugár.
      

Strana uviedla, že nemôže akceptovať rozhodnutie šéfa ÚRSO nevystúpiť pred poslancami parlamentu a nevyužiť príležitosť a priestor pre korektné vysvetlenie vzniknutej situácie. Holjenčík zaslal poslancom list, v ktorom im zdôvodnil svoju neúčasť. Podľa Mosta-Híd týmto písomným vyjadrením k svojej neúčasti Holjenčík však potvrdil svoju nekompetentnosť.
      

Strana je totiž presvedčená, že poznať dôvody zvýšenia cien elektrickej energie začiatkom roka 2017 má právo celá verejnosť, poslanci parlamentu aj občania Slovenska. "Fakt, že pán Holjenčík ignoroval pozvanie Národnej rady SR považujeme za prejav neúcty," uviedla strana.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.