Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2017

Špecializovaný trestný súd zobral do väzby šiestich členov skupiny takáčovcov

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku - pracovisko Banská Bystrica vzal dnes do väzby šiestich obvinených z bratislavskej skupiny takáčovcov. 

"Do väzby bolo vzatých šesť osôb a prepustených bolo sedem osôb," povedala pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu ŠTS podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Podľa informácií TASR do väzby ide jeden z bossov skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla a aj bývalý kandidát na prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) Milan J.

"Sudca pre prípravné konanie ŠTS vzal dnes do väzby šesť osôb. Dôvodmi väzby sú obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné," informovala dnes TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Výsluchom obvinených začal v utorok (31.1.) sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby 13 členov obávanej skupiny známej ako takáčovci. Na súd ich priviezli kukláči, vrátane údajného bossa gangu Ľubomíra K. Národná kriminálna agentúra ich zadržala 29. januára v Bratislave a okolí. Ľubomír K. sa na polícii prihlásil sám.

Ako v utorok potvrdil prokurátor ÚŠP Alexander Bíró, muži patria do skupiny zvanej takáčovci. Čelia obvineniu predovšetkým "zo založenia zločineckej skupiny, hrubého nátlaku – vydierania a podvodu na najvyšších odsekoch". U niektorých žiada väzbu pre obavu, aby nemohli pôsobiť na spoluobvinených alebo svedkov, a tým mariť vyšetrovanie. U niekoho aj preto, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti a tiež pre obavu, že by sa dal na útek alebo sa skrýval.

Podľa prokurátora ÚŠP obvinenia sa týkajú skutkov staršieho dáta, od roku 2009 až doposiaľ.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.