Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2017

Mexický prezident a Trump sa dohodli, že o výstavbe múru nebudú viac hovoriť verejne

Prezidenti Mexika a USA, Enrique Peňa Nieto a Donald Trump, sa v rámci telefonického rozhovoru o plánovanej spornej výstavbe múru na spoločnej hranici oboch krajín zhodli na tom, že o tejto citlivej otázke sa viac nebudú vyjadrovať na verejnosti.

Oznámila to kancelária mexického prezidenta.

"Pokiaľ ide o pohraničný múr, obaja prezidenti uznali svoje jasné a veľmi verejné rozpory v postojoch v tejto citlivej otázke, a súhlasili s tým, že tieto rozdiely budú riešiť v rámci celkovej diskusie o všetkých aspektoch bilaterálnych vzťahov. Prezidenti súhlasili, že o tejto kontroverznej téme nebudú viac hovoriť verejne," píše sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

Mexická strana označila takmer hodinový telefonický rozhovor v čase napätia okolo stavania múru za "konštruktívny a produktívny".

Informácie o telefonáte s prezidentom Peňom Nietom potvrdil dnes na tlačovej konferencii v Bielom dome aj prezident Donald Trump.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.