Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2017

Izraelský premiér absolvoval tretí výsluch v kauze darov od podnikateľov

Izraelská polícia dnes už po tretí raz vypočula premiéra Benjamina Netanjahua pre podozrenie z prijímania darov od podnikateľov, čo by bolo v rozpore s jeho postavením verejného činiteľa.

Informovali o tom izraelské noviny Haarec, podľa ktorých sa dnešný výsluch uskutočnil v Netanjahuovej rezidencii v Jeruzaleme a trval zhruba tri hodiny. Ďalšie podrobnosti izraelské médiá nezistili. 

Vyšetrovanie celej kauzy prebieha od začiatku januára; samotný premiér všetky obvinenia popiera a celú kauzu označuje za politicky motivovaný útok na svoju osobu. Polícia v tejto súvislosti vypočula jeho manželku Sáru. 

Vyšetrovatelia podľa denníka Haarec už dospeli k záveru, že Netanjahu spáchal minimálne niektoré z trestných činov, z ktorých je podozrivý. 

Premiér mal podľa izraelských médií prijať dary v hodnote "státisícov šekelov", ktoré mu mali odovzdať izraelskí aj zahraniční podnikatelia. Je tiež podozrivý z toho, že sa pokúšal zákulisne ovplyvňovať spôsob, ako sa o ňom píše v izraelskej tlači. 

Netanjahu pôsobí vo funkcii premiéra už štvrté volebné obdobie a ak zostane na čele vlády do konca budúceho roka, stane sa najdlhšie slúžiacim lídrom v dejinách Izraela.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva