Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2017

MOST-HÍD: Zľahčovať radikálne názory je pre krajinu nebezpečné, treba zasiahnuť

Zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich už aj z úst parlamentných politikov je pre našu krajinu veľmi nebezpečný jav. Osobnosti politického a spoločenského života by sa mali ozvať a zastať sa tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti.

Vyhlásil to dnes predseda vládneho Mosta-Híd Béla Bugár a jeho podpredsedníčka a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pri príležitosti 72. výročia oslobodenia nacistického koncentračného tábora v Auschwitzi.
      

"Strana Most-Híd bude naďalej vystupovať proti prejavom fašizmu, extrémizmu, xenofóbie, rasizmu či diskriminácie rôzneho druhu. Považujeme to za našu povinnosť aj voči všetkým tým, ktorých pamiatku si dnes pripomíname," píše sa v stanovisku Mosta-Híd. 
      

Bugárovci odmietajú súčasné pokusy o relativizáciu nacistických zločinov páchaných na židovskom obyvateľstve krajín okupovanej Európy, ako aj snahu popierať holokaust vôbec. Upozorňujú, že sa to deje aj v parlamente a nikto za to nie je potrestaný.
      

"Bohužiaľ, nie sú to len ojedinelé a pomýlené výkriky zopár osôb, ale programový a cielený pokus zmeniť politické a spoločenské pomery v našej krajine," zdôrazňuje Most-Híd a pripomína svoje kroky v boji s extrémizmom. Poukazuje na protiextrémistický balík z dielne ministerky Žitňanskej.
      

Meniť zákony však podľa strany nestačí. "Rovnako dôležité je, aby sa osobnosti politického a spoločenského života dokázali verejne ozvať a zastať sa tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti," uzatvára Most-Híd.

 

Inzercia

Odporúčame

OĽaNO-NOVA a SaS navrhnú za ombudsmanku exposlankyňu J. Šípošovú

OĽaNO-NOVA a SaS navrhnú za ombudsmanku exposlankyňu J. Šípošovú

O post verejného ochrancu práv sa bude uchádzať aj Janka Šípošová, ktorú navrhnú opozičné strany OĽaNO-NOVA a SaS. TASR to potvrdili viacerí predstavitelia opozície. Šípošová je psychologička, poradkyňa, občianska aktivistka, zakladateľka občianskeho združenia Pomoc obetiam násilia. Pôsobila aj ako poslankyňa Národnej rady (NR) SR za OĽaNO. V súčasnosti je asistentkou poslankyne Eriky Jurinovej (OĽaNO-NOVA).

Merkelová by mala v sobotu telefonovať s Trumpom

Merkelová by mala v sobotu telefonovať s Trumpom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová by mala túto sobotu telefonicky hovoriť s novým americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Ich rozhovor by sa mal sústrediť na problematiku Ruska. Agentúru Reuters o tom informoval dobre oboznámený zdroj.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.