Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2017

Merkelová by mala v sobotu telefonovať s Trumpom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová by mala túto sobotu telefonicky hovoriť s novým americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Ich rozhovor by sa mal sústrediť na problematiku Ruska. Agentúru Reuters o tom informoval dobre oboznámený zdroj.

Zdroj neuviedol, či predmetom rokovania bude aj zrušenie sankcií, uvalených Západom na Rusko v reakcii na jeho zasahovanie do vývoja na Ukrajine. Túto tému ako možnú pripúšťali správy z USA, ktoré sa objavili v noci nadnes. 
      

Agentúra Reuters s odvolaním sa na svoj zdroj napísala, že ak by aj Washington pristúpil k zrušeniu sankcií uvalených na Rusko, EÚ ho nemusí nasledovať, keďže európske sankcie sa viažu na implementáciu mierových dohôd z Minska.
      

V sobotu sa uskutoční aj Trumpov telefonát s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Inzercia

Odporúčame

Belgicko a Holandsko vytvoria fond na podporu interrupcií

Belgicko a Holandsko vytvoria fond na podporu interrupcií

Belgicko a Holandsko vytvoria fond na financovanie medzinárodných mimovládnych organizácií vykonávajúcich a podporujúcich interrupcie, oznámil belgický minister pre spoluprácu a rozvoj Alexander de Croo. Dvojica štátov tým reaguje na dekrét prezidenta USA Donalda Trumpa zakazujúci financovanie takýchto organizácií z verejných zdrojov.

Pripomíname si Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Pripomíname si Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Pri príležitosti oslobodenia najväčšieho koncentračného tábora v Auschwitzi Červenou armádou v roku 1945 si dnes pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.