Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2017

Nemecký minister financií varoval Londýn pred pokusmi stať sa daňovým rajom

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble varoval britskú vládu pred pokusmi urobiť z Británie po odchode z Európskej únie daňový raj.

 "Nie je možné porovnávať Britániu s Kajmaními ostrovmi," povedal Schäuble v stredu (25.1.) vo Wiesbadene na konferencii štátov skupiny G20 o digitalizácii vo finančnom sektore. Reagoval tak na vyjadrenia britskej vlády, že v prípade, že sa s Európskou úniou nedohodne na vhodných obchodných podmienkach po brexite, výrazne zníži firemné dane.
      

Ako Schäuble uviedol, ak si veľká krajina myslí, že môže využívať výhody malého štátu, veci sa začnú uberať nesprávnym smerom. "Navyše, ostatné krajiny nedovolia, aby daňové raje fungovali na úkor iných štátov," dodal.
      

Je to v krátkom čase druhé upozornenie nemeckého ministra financií v súvislosti s vyhlásením britského ministra financií Philipa Hammonda znížiť firemné dane a podporiť tak ekonomiku, ak by sa rokovania s EÚ nevyvíjali podľa predstáv Londýna. Hammond uviedol, že Británia "nájde spôsob, ako si zabezpečiť konkurencieschopnosť, ak sa jej nepodarí dosiahnuť v rokovaniach o brexite dobrú dohodu".
      

Už v Davose na Svetovom ekonomickom fóre Schäuble povedal, že Británia by týmto krokom porušila dohodu štátov G20 o nezneužívaní daní na posilnenie svojej konkurencieschopnosti. Zároveň skritizoval britskú vládu za takéto prejavy krátko pred začatím rokovaní s Európskou úniou. "Nemali by sme sa tesne pred rokovaniami jeden druhému vyhrážať," uviedol Schäuble.

Inzercia

Odporúčame

Sýrski povstalci sa spojili proti džihádistom

Sýrski povstalci sa spojili proti džihádistom

Hlavná sýrska islamistická skupina Ahrár aš-Šám dnes oznámila, že sa s ňou zlúčilo šesť ďalších povstaleckých frakcií, na ktoré začala útočiť džihádistická skupina Džabhat Fath aš-Šám. Skupina Džabhat Fath aš-Šám bola predtým známa ako Front an-Nusra. Svoj názov zmenila vlani po tom, ako údajne prerušila kontakty s teroristickou sieťou al-Káida.

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.