Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2017

Hirscher vyhral slalom v Kitzbüheli, životný úspech Rydinga

Slovák Adam Žampa neštartoval pre obnovené zranenie členka.

Domáci lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára v rakúskom Kitzbüheli. Vyťažil z vynikajúceho druhého kola, v ktorom sa vyšvihol z deviateho až na prvé miesto. O 0,76 sekundy zdolal lídra po prvom kole Davea Rydinga, Brit sa premiérovo v kariére dostal na pódium. Tretí stupienok obsadil Rus Alexander Chorošilov (+1,11 s).

Ryding zaútočil na životný úspech už v prvom kole, keď sa najlepšie vyrovnal s nesmierne náročným ľadovým svahom s viacerými zlomami, ktoré nezvládli hneď traja členovia elitnej slalomárskej sedmičky. Vypadli doterajší vedúci muž hodnotenia disciplíny Henrik Kristoffersen z Nórska, Švéd Andre Myhrer aj Talian Manfred Mölgg, druhé kolo z priebežnej druhej pozície nedokončil Mölggov krajan Stefano Gross.

Hirscher bol sprvu v úzadí, no v druhom kole predviedol suverénne najlepšiu jazdu, mal rytmus, ktorý v záverečnej časti ešte vygradoval. V 195. štarte dosiahol svoj 42. triumf, z toho okrúhly 20. v slalome, počet výsledkov na stupňoch víťazov zvýšil na 103. Zásluhou plného bodového zisku a Kristoffersenovho vypadnutia sa líder celkového poradia seriálu vrátil aj do červeného dresu lídra slalomu. "Je veľmi náročné uspieť dvadsaťkrát v takejto ťažkej disciplíne. V nedeľu mi vyhovoval ľadový podklad, som rád, že sa mi to podarilo práve v Kitzbüheli pred vlastnými fanúšikmi," vyhlásil domáci obľúbenec v televíznom prenose.

Ryding sa síce nestal prvým britským víťazom pretekov SP v histórii, ale svojej krajine vybojoval len piate pódiové umiestnenie, na ktoré Briti čakali 36 rokov. Dosiaľ najlepšie bol na šiestej priečke v novembrovom slalome vo fínskom Levi.

Slovenský reprezentant Adam Žampa neštartoval pre obnovené zranenie členka, ktoré utrpel na tréningu slalomu v Rakúsku.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.