Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2017

Nehoda autobusu s maďarskými študentmi v Taliansku si vyžiadala 16 obetí

Autobus narazil do podporného piliera diaľničného nadjazdu, príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Šestnásť mŕtvych a 39 zranených si vyžiadala dnes nadránom nehoda maďarského autobusu, ku ktorej došlo pri severotalianskom meste Verona, informovala agentúra MTI.

Autobusom po diaľnici A4 cestovali z Francúzska stredoškoláci vo veku od 14 do 18 rokov. Vozidlo po havárii zachvátili plamene. Prečo autobus narazil do podporného piliera diaľničného nadjazdu zatiaľ nie je známe.  

MTI cituje správu internetovej stránky talianskeho denníka Correre della Sera, podľa ktorého z trosiek vyzdvihli telá 16 obetí. Medzi nimi bol aj francúzsky vodič autobusu.

Maďarské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že podľa úradných záznamov sa v autobuse v čase nehody nachádzalo 54 ľudí vrátane dospelých osôb, ktoré študentov sprevádzali, ako aj dvoch vodičov.

Hovorca rezortu maďarskej diplomacie Tamás Menczes vo verejnoprávnej televízii M1 dnes uviedol, že zatiaľ z neznámych príčin bolo v autobuse pasažierov viac.

Nehodu podľa jeho slov utrpeli študenti jedného z budapeštianskych gymnázií. Autobus narazil do zvodidiel a ochranného múru. 

Maďarský konzul z Milána už vycestoval na miesto nehody a pôjde aj za zranenými, ktorých hospitalizovali v troch nemocniciach vo Verone. V zmysle nariadenia ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa do Verony vycestuje aj maďarský konzul z Ríma a dvaja diplomati z Budapešti, dodal hovorca.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.