Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. január 2017

BMW aj napriek Trumpovým hrozbám postaví závod v Mexiku

BMW aj napriek varovaniu budúceho prezidenta Donalda Trumpa trvá na pláne výstavby závodu v Mexiku, ktorý by mal byť hotový v roku 2019.

Trump pohrozil, že zavedie clo vo výške 35 % na dovoz áut vyrobených v Mexiku.

Trump uviedol v rozhovore pre nemecký denník Bild, že BMW by malo postaviť nový závod v USA, pretože by to bolo pre automobilku oveľa lepšie.

Člen správnej rady BMW Peter Schwarzenbauer dnes pred novinármi v Mníchove uviedol, že firma trvá na svojich plánoch týkajúcich sa výstavby závodu v mexickom štáte San Luis Potosi. Továreň sa má dostať do prevádzky v roku 2019 a vyrábať sa tu budú vozidlá trojkového radu. Produkcia bude určená na svetový trh. Závod sa tak pripojí k existujúcim závodom v Nemecku a Číne, kde sa vyrábajú autá trojkového radu.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.