Zdieľať
16. január 2017

Kristína Kučová postúpila suverénne do 2. kola dvojhry na Australiam Open

Slovenská tenistka vyhrala nad Američankou Christinou McHaleovou hladko 6:4, 6:0.

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole si poradila s Američankou Christinou McHaleovou 6:4, 6:0 a dala si pekný darček k pondelňajším meninám. Od stavu 2:4 získala desať gemov v rade. Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi Lotyškou Anastasiou Sevastovovou nasadenou ako číslo 32 a Japonkou Nao Hibinovou.

Mladšia zo sestier Kučových sa predstavila v hlavnom pavúku na Australian Open po sedemročnej prestávke, v januári 2010 vypadla hneď v 1. kole. Slovenka za stavu 2:3 stratila svoje podanie, v ďalších minútach však ovládla dianie. Predviedla agresívny celodvorcový tenis s množstvom víťazných úderov a v druhom sete uštedrila McHaleovej "kanára". Vzájomnú bilanciu tak upravila na  2:1. Vlani ju zdolala v kvalifikácii na turnaji WTA v kanadskom Montreale, kde senzačne postúpila až do semifinále.