Názory poslanca S. Mizíka sú hanbou, zhodujú sa B. Bugár s B. Kollárom

 Mizík z Kotlebovej ĽSNS na sociálnej sieti Facebook 10. januára kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za štátne vyznamenania. Mizíkovi prekážalo, že ich dostali aj Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".

Názory poslanca Národnej rady SR za ĽSNS Stanislava Mizíka sú neprijateľné a sú hanbou. V dnešnej diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa na tom zhodli Béla Bugár (Most-Híd) a Boris Kollár (Sme rodina). Mizík na sociálnej sieti Facebook 10. januára kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za štátne vyznamenania. Mizíkovi prekážalo, že ich dostali aj Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".
     

 „Ja si myslím, že je to neprijateľné a jeden poslanec Národnej rady by si takéto niečo nemal dovoliť. Ja sa voči tomu ostro ohradzujem a dištancujem sa od takýchto prejavov,“ uviedol Kollár. Podľa Bugára sú takéto vyjadrenia hanbou. „Keby to povedal nejaký holohlavý, vymaľovaný, potetovaný človek, nič nepoviem. Ale povedal to viac ako 50-ročný učiteľ. Kde sme sa my dostali, že poslanec NR SR, ktorý je vzdelaný, sa takýmto spôsobom vyjadrí? Veľmi tvrdo to odsudzujem,“ dodal.
      Obaja politici hovorili aj o možnosti spolupráce pri nadchádzajúcich voľbách do VÚC. Kollár potvrdil, že v hnutí sa uvažuje o jeho kandidatúre na bratislavského predsedu VÚC, ale definitívne rozhodnutie ešte nepadlo. „My za Sme rodina sme zatiaľ so žiadnou politickou stranou ani s ĽSNS, ani so SaS, ani s OĽaNO, s nikým sme nerokovali,“ dodal. Podľa jeho slov, keď sa rozhodia karty, tak potom budú prebiehať rokovania. Zároveň vo voľbách do VÚC vylúčil spoluprácu s ĽSNS.
      Podľa Bugára bude spolupráca pri voľbách do VÚC zo strany Mosta- Híd rôzna. „Určite budú kraje, kde budeme viacerí spolu, budú kraje, kde možnože budeme dokonca spolupracovať so SMK,“ dodal.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo