Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2017, 15:57

Názory poslanca S. Mizíka sú hanbou, zhodujú sa B. Bugár s B. Kollárom

 Mizík z Kotlebovej ĽSNS na sociálnej sieti Facebook 10. januára kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za štátne vyznamenania. Mizíkovi prekážalo, že ich dostali aj Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".

Názory poslanca Národnej rady SR za ĽSNS Stanislava Mizíka sú neprijateľné a sú hanbou. V dnešnej diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa na tom zhodli Béla Bugár (Most-Híd) a Boris Kollár (Sme rodina). Mizík na sociálnej sieti Facebook 10. januára kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za štátne vyznamenania. Mizíkovi prekážalo, že ich dostali aj Židia, slniečkari a ochrancovia "cigánov, moslimov".
     

 „Ja si myslím, že je to neprijateľné a jeden poslanec Národnej rady by si takéto niečo nemal dovoliť. Ja sa voči tomu ostro ohradzujem a dištancujem sa od takýchto prejavov,“ uviedol Kollár. Podľa Bugára sú takéto vyjadrenia hanbou. „Keby to povedal nejaký holohlavý, vymaľovaný, potetovaný človek, nič nepoviem. Ale povedal to viac ako 50-ročný učiteľ. Kde sme sa my dostali, že poslanec NR SR, ktorý je vzdelaný, sa takýmto spôsobom vyjadrí? Veľmi tvrdo to odsudzujem,“ dodal.
      Obaja politici hovorili aj o možnosti spolupráce pri nadchádzajúcich voľbách do VÚC. Kollár potvrdil, že v hnutí sa uvažuje o jeho kandidatúre na bratislavského predsedu VÚC, ale definitívne rozhodnutie ešte nepadlo. „My za Sme rodina sme zatiaľ so žiadnou politickou stranou ani s ĽSNS, ani so SaS, ani s OĽaNO, s nikým sme nerokovali,“ dodal. Podľa jeho slov, keď sa rozhodia karty, tak potom budú prebiehať rokovania. Zároveň vo voľbách do VÚC vylúčil spoluprácu s ĽSNS.
      Podľa Bugára bude spolupráca pri voľbách do VÚC zo strany Mosta- Híd rôzna. „Určite budú kraje, kde budeme viacerí spolu, budú kraje, kde možnože budeme dokonca spolupracovať so SMK,“ dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi v slovenskej zbierke pre Libanon vyzbierala doteraz vyše 50 000 eur. Slováci, ktorí sa do výzvy zapojili, tak doteraz pomohli viac ako 1 000 rodinám bez strechy nad hlavou. Zbierka stále pokračuje.

pred hodinou

Bieloruský futbalový reprezentant Nikolaj Signevič, hráč Ferencvárosu Budapešť, podporil protesty v Minsku. Na svojom instagramovom profile zverejnil fotografiu, ktorá vznikla počas protestov, a napísal: „Som hrdý!“

pred 4 hodinami

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa v čase vrcholiacej prepoisťovacej kampane usiluje o nových klientov. Nové vedenie tak reaguje na rekordný minuloročný odchod desaťtisícok poistencov do súkromných zdravotných poisťovní. Generálny riaditeľ štátnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko uviedol, že cieľom je získať okrem doterajších poistencov aj mladých ekonomicky aktívnych občanov.

pred 4 hodinami

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn neverí v septembrový návrat divákov na futbalové štadióny. Počas telekonferencie so spolkovými kolegami sa zhodli, že vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu nie je otázka divákov na futbale na programe dňa.