Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. 01. 2017, 12:00

Schôdzka medzi Trumpom a Putinom bude možno v Reykjavíku

Island je pripravený zúčastniť sa na usporiadaní schôdzky medzi novozvoleným prezidentom USA Donaldom Trumpom a šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. Schôdzka by sa mohla konať v Reykjavíku, metropole Islandu, po tom, čo sa Trump 20. januára ujme úradu. Informoval o tom dnes denník Morgunbladid s odvolaním sa na šéfa islandskej diplomacie.

"Islandská vláda zatiaľ nedostala žiadosť ohľadne tohto stretnutia. Ak sa predstavitelia vo Washingtone obrátia na islandskú vládu s formálnou žiadosťou o zorganizovanie summitu v Reykjavíku, budeme to vnímať ako pozitívum a premeníme to na náš príspevok k zlepšeniu vzťahov medzi USA a Ruskom, ako to bolo v dome Höfdi v roku 1986," uviedol šéf islandskej diplomacie Godhlaugur Thor Thordharson.
      

Ako poznamenala agentúra TASS, v októbri 1986 sa v tomto dome konalo historické stretnutie vtedajších najvyšších predstaviteľov USA a Sovietskeho zväzu, Ronalda Reagana a Michaila Gorbačova. Bol to dôležitý krok k ukončeniu studenej vojny.
      

Noviny Sunday Times ešte skôr uviedli, že Trump by sa rád stretol s Putinom v Reykjavíku niekoľko týždňov po svojej inaugurácii. Moskva je vraj pripravená dohodnúť sa na tejto schôdzke.

Odporúčame

SSC varuje pred snehovými jazykmi, hmlou, poľadovicou, cesty sú však zjazdné

SSC varuje pred snehovými jazykmi, hmlou, poľadovicou, cesty sú však zjazdné

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý okrem úsekov R3 Trstená - Tvrdošín a Sedliacka Dubová - Široká, kde sa na vozovke nachádza kašovitý sneh do jedného centimetra (cm). Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webstránke, kde vodičov upozorňujú na poľadovicu, snehové jazyky a záveje, kalamitnú situáciu, povodeň aj hmlu.