SSC varuje pred snehovými jazykmi, hmlou, poľadovicou, cesty sú však zjazdné

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý okrem úsekov R3 Trstená - Tvrdošín a Sedliacka Dubová - Široká, kde sa na vozovke nachádza kašovitý sneh do jedného centimetra (cm). Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webstránke, kde vodičov upozorňujú na poľadovicu, snehové jazyky a záveje, kalamitnú situáciu, povodeň aj hmlu.

 Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, povrch vozoviek je na západe a v južných častiach Slovenska prevažne vlhký až mokrý. V severných častiach stredného a východného Slovenska sú vozovky prevažne vlhké až mokré alebo pokryté vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch cm. V okolí Tisovca, Klenovca a Rimavskej Soboty je zľadovatený sneh.
      

Zjazdné sú aj horské priechody, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. Na horskom priechode Zbojská sa miestami nachádza zľadovatený sneh.
      

Cestári upozorňujú vodičov na kalamitnú situáciu v okresoch Trebišov, Michalovce, Sobrance. V obci Kláštor pod Znievom je zas podľa SSC vyhlásený III. stupeň povodňovej aktivity na ceste III/1796. "V obci sa následkom mrazov vylieva potok na cestu," varuje SSC.
      

Na hmlu by si mali vodiči dávať pozor v lokalitách Košice, Dargov, Ďurďošík, Turňa nad Bodvou a Tornaľa. Dohľadnosť je tam do 100 metrov. Snehové reťaze je podľa cestárov nutné použiť na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá pre všetku dopravu. Na cestách v okresoch Myjava, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje. Cestári varujú aj pred tvorbou poľadovice.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo