V 1.kole Zuzulová 4. pred Shiffrinovou, Vlhovej nedokončila

Slovenský slalom mal v 1. kole utorňajšieho nočného podujatia dôvod na radosť i smútok.

Veronika Velez-Zuzulová si štvrtým miestom vypracovala v rakúskom Flachau sľubnú pozíciu na atakovanie pódia v 2. kole, ale Petra Vlhová nedokončila.

Dvadsaťjedenročná Vlhová sa vydala na trať ako prvá a na dvoch tretinách trate stanovila parametre, ktoré neskôr prekonala na oboch medzičasoch prekonala tesne len najrýchlejšia žena kola, Švédka Frida Hansdotterová.

Obe pretekárky mali problém na predposlednom zlome, lenže slovenskej lyžiarke nevyšiel už nájazd na plošine a pod vlnou vošla príliš priamo do žrde. Prešla ju špicarom (špičkou lyže z opačnej strany). Tesne predtým jej zaregistrovali priebežný čas iba o 11 stotín horší, ako mala Hansdotterová, ktorá v závere trochu stratila, napriek tomu si vypracovala obrovský náskok na konkurenciu.

Pred druhou Švajčiarkou Wendy Holdenerovou viedla po elitnej pätnástke štartujúcich s náskokom 95 stotín, tretia Nórka Nina Lösethová strácala už 1,08 s.

Velez-Zuzulová vyšla zo štartovej búdky ako päťka a v hornej časti akoby trochu chýbal jej chorobou trápenému telu esprit. V ďalšej fáze však 32-ročná rutinérka chytila výborný rytmus a na tomto úseku boli od nej rýchlejšie iba Hansdotterová a Vlhová. V dlhočíznom slalom potom už nedokázala tempo úplne udržať a celkovo na vedúcu pretekárku stratila 1,15 s.

Zaradila sa tesne pred superfavoritku Mikaelu Shiffrinovú, Američanka sťaby zaspala, išla bez dôrazu a už po dvoch tretinách stratila sekundu a 13 stotín, celkovo potom 1,38 s.  

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo