Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. január 2017

Ford zruší plány na výstavbu závodu v Mexiku, časť peňazí investuje v USA

Krátko pred tým Donald Trump varoval konkurenčnú firmu General Motors, že na jej dovoz áut z Mexika uvalí vysoké clo.

Americká automobilka Ford Motor zruší plány na výstavbu závodu v Mexiku a časť financií použije vo svojom závode v Michigane. Urobila tak len pár hodín po tom, ako novozvolený prezident Donald Trump varoval konkurenčnú firmu General Motors (GM), že na jej dovoz áut z Mexika uvalí vysoké clo.

Ford včera uviedol, že plán na výstavbu závodu v mexickom San Luis Potosí v hodnote 1,6 miliardy USD (1,54 miliardy eur) zruší a namiesto toho 700 miliónov USD investuje do svojho závodu vo Flat Rock v štáte Michigan. Len pár hodín predtým Donald Trump skritizoval najväčšiu americkú automobilku General Motors za jej dovoz áut Chevrolet Cruze z Mexika a varoval, že na tento dovoz uvalí vysoké clo.

General Motors ale uviedol, že väčšinu vozidiel Chevrolet Cruze pre americký trh vyrába priamo v USA, vo svojom závode Lordstown v štáte Ohio. Z Mexika dováža na trh USA len zlomok. Autá, ktoré vyrába v mexickom závode Ramos Arizpe, sú totiž určené prevažne pre svetový trh. Napriek tomu hodnota akcií GM klesla po Trumpových vyjadreniach približne o 1 %, neskôr sa ale akcie opäť zotavili.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.