Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. január 2017

Zuzulová dostala kedysi od Kosteličovej kombinézu, teraz korunu

Pre Veroniku Velez-Zuzulovú bolo utorňajšie víťazstvo v slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v chorvátskom Záhrebe nesmierne emotívne.

Nielenže ho dosiahla napriek zdravotným problémom, ale korunu snehovej kráľovnej jej odovzdala Janica Kosteličová, ktorá zohrala svoju úlohu na začiatku kariéry slovenskej reprezentantky. 

"Zagratulovala mi a tešila sa so mnou. Vždy som chcela získať túto korunu, na toto víťazstvo nikdy nezabudnem. Prežívala som veľa emócií, keď som bola mladá, trénovali sme spoločne s Janicou. Na moje prvé preteky som nemala kombinézu, tak mi Janica poskytla chorvátsku. Určite by som ju ešte niekde našla," povedala Velez-Zuzulová, ktorá tak bola pre 7500 divákov čiastočne domácou pretekárkou.

"Keď sme spolu trénovali, učila som sa aj tunajší jazyk, ale v súčasnosti sa už venujem francúzštine, ktorá zaberá veľa miesta v mojom mozgu," pokračovala s úsmevom druhá najstaršia víťazka slalomu SP.

Dobrá nálada ju neopúšťala ani napriek chorobe, ktorá ju postihla len večer pred pretekmi. Aj s ťažkosťami zajazdila v prvom kole najlepší čas, v druhom ju prekonala jedine Petra Vlhová.

"Necítim sa príliš dobre, takmer som nespala a nenastúpila som v stopercentnom stave, ale na štarte na to nemyslíte, sústredíte sa na čo najlepší výkon," uviedla Velez-Zuzulová, na ktorú ešte v utorok večer čakalo nemocničné vyšetrenie a na ďalší deň presun do dejiska nasledujúcich pretekov v slovinskom Maribore: "Idem na krv, aby sa dala stanoviť liečba, v stredu zamierime do Mariboru, kde potrénujem možno jeden deň a budem súťažiť ďalej."

Vďaka prvenstvu a vypadnutiu Mikaely Shiffrinovej zaostáva Velez-Zuzulová v hodnotení disciplíny už iba o desať bodov, matematikou sa však zatiaľ nechcela zaoberať: "Sezóna pokračuje, budem bojovať aj naďalej a uvidí sa, ako to dopadne."

Tak ako stála Kosteličová na začiatku jej kariéry, Velez-Zuzulová mala vplyv na mladšiu krajanku Vlhovú, ktorá to ocenila. "Keby bola možnosť spoločne trénovať, možno ak by ona bola mladšia alebo ja staršia, mali by sme rovnaký tím a všetko by sme ťahali spolu, potom by sme boli ešte silnejšie. Okolnosti to nedovoľujú, no som šťastná, že mi pomohla a poradila pri mojom vstupe do Svetového pohára. Mojou trénerkou asi nebude, ale možno pri mne niekedy bude v inej pozícii a bude mi pomáhať," uviedla Vlhová.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.