AKTUÁLNE: Predajca obuvi láka zákazníkov. Nahými telami

Firma Danea nasadila do jarného marketingového boja tvrdé zbrane. Zákazníkov chce osloviť erotickými bilboardami. O stovkách sťažností rozhodne Rada pre reklamu v apríli.

Fotografia, na ktorej sa prepletajú telá dvoch nahých žien a jedného muža, vyvolala množstvo odmietavých reakcií. „Nesúhlasím s takouto reklamou, pretože dehonestuje telo človeka, jeho dôstojnosť, robí z neho obyčajnú vec. Reklama je nechutná, nemá nič spoločného s obuvou a najmä má čisto erotický obsah, ktorý ohrozuje mravnosť detí a mládeže,“ povedal pre Postoy.sk Tomáš Bezák, jeden z aktivistov proti bilboardom.

Podľa našich zistení Rada pre reklamu denne dostáva niekoľko desiatok žiadostí o odstránenie týchto bilboardov. Dodnes ich zaznamenala niekoľko stoviek, dajú sa odoslať aj online. „Najbližšie arbitrážne konanie, ktoré posúdi aj bilboardy obuvi Danea, sa uskutoční v apríli. Škodlivosť reklamy sa bude posudzovať podľa etického kódexu rady, následne sa uvidí, či a do akej miery daná reklama porušuje kódex,“ uviedla v stanovisku pre náš portál Rada pre reklamu. Firma Danea na otázky nereagovala.

„Rada pre reklamu dostala už niekoľko stoviek sťažností na bilboardy firmy Danea.“ Zdieľať

V minulosti sa podobnou reklamou prezentovala aj predajňa Exisport. Plagáty zobrazovali modelku v športovom odeve s poodhaleným poprsím, ktoré prekrývali prezentované produkty ako lyžiarske oblečenie či snowboard. Podľa stanoviska Rady sťažovatelia zhodne namietali, že uvedená reklama degraduje ženy na tovar a ohrozuje mravnú výchovu mladistvých a detí, ktoré s ňou môžu prísť do kontaktu vzhľadom na frekventované rozmiestnenie reklamných plagátov. Rada pre reklamu Exisportu sankciu síce nevyrubila, ale firma svoje bilboardy napokon sama stiahla.

Miroslava Komorová
Autorka je študentkou žurnalistiky a spolupracovníčkou Postoy.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo