Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. december 2016

Trump obviňuje Obamu z vytvárania prekážok pri odovzdávaní moci

Novozvolený americký prezident Donald Trump obvinil v stredu svojho dosluhujúceho predchodcu Baracka Obamu, že proces prenosu moci na novú vládu sťažuje "poburujúcimi" vyhláseniami a inými nešpecifikovanými "prekážkami".

Podľa stručného vyjadrenia na sieti Twitter sa Trump "snaží, ako najlepšie vie, nevšímať si mnohé poburujúce vyhlásenia a prekážky prezidenta O". "Myslel som si, že to bude hladký prechod - NEBUDE!" dodal budúci šéf Bieleho domu.

Okrem údajných prekážok zo strany Obamu sa Trump v stredu sťažoval aj na prístup končiacej administratívy k Izraelu, ktorý zhodnotil ako "úplne pohŕdavý". Komentoval tak skutočnosť, že USA nevyužili právo veta pri tohtotýždňovom hlasovaní Bezpečnostnej rady OSN o rezolúcii namierenej proti Izraelu.

K vyjadreniu ohľadne prechodu moci Trump nedoplnil žiadne podrobnosti. Nasledovalo však krátko po tom, ako odmietol Obamove slová z rozhovoru pre komentátora televíznej stanice CNN Davida Axelroda, podľa ktorých mohol Obama zvíťaziť v novembrových prezidentských voľbách, ak by mu ústava dovoľovala uchádzať sa o tretie funkčné obdobie.

Tzv. prechodový tím novozvoleného prezidenta sa doteraz vyjadroval na margo spôsobu, akým Obama a jeho spolupracovníci pristupujú k odovzdaniu moci, prevažne zdvorilo, pripomenula v tejto súvislosti agentúra AP.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.