Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. december 2016

Trendom Slovákov sú kratšie, ale častejšie dovolenkové pobyty

Podobne ako vo svete, aj na Slovensku sú trendom kratšie, ale zato častejšie dovolenkové pobyty.

Vyplýva to z prieskumu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR), podľa ktorého takmer 70 % opýtaných trávi dovolenku na Slovensku viac ako raz ročne. 

"Častejšie pobyty preferujú najmä ľudia do 35 rokov," priblížila Zuzana Onufer z komunikačného odboru SACR. Polovica Slovákov strávi podľa jej slov na dovolenke štyri až sedem dní, 35 % jeden až tri dni a 12 % osem až štrnásť dní. "Platí, že dlhšie pobyty si vyberajú ľudia nad 36 rokov," doplnila.

Viac ako polovica Slovákov pritom podľa prieskumu trávi dovolenku turistikou na horách, nasleduje poznávanie pamiatok a zábava pri vode, wellness pobyty a zimná dovolenka na horách. "Pobyt na horách víťazí u všetkých vekových kategórií. Kým mladí ľudia preferujú aj zábavu pri vode alebo v mestách, starší dávajú prednosť pobytom v kúpeľoch, poznávaniu pamiatok a návšteve folklórnych festivalov," vymenovala Onufer.

Na otázku, čo najviac ovplyvňuje rozhodnutie stráviť dovolenku na Slovensku, 41 % respondentov v prieskume označilo kvalitu, 40 % sa priklonilo k cene, 34 % označilo dopravnú dostupnosť a 18 % zvýhodnené balíčky služieb. "V porovnaní s obdobím spred piatich rokov kladú návštevníci väčší dôraz na kvalitu, bezpečnosť a zvýhodnené balíky služieb," priblížila Onufer.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.