Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. december 2016

Trumpov tím požiadal o mená úradníkov pracujúcich na boji proti extrémizmu

Prípravný tím novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa požiadal dve ministerstvá o mená vládnych úradníkov, ktorí pracujú na programoch proti násilnému extrémizmu. 

Žiadosti adresované Ministerstvu zahraničných vecí a Ministerstvu vnútornej bezpečnosti sa týkajú súboru programov, ktorých cieľom je zabrániť násiliu páchanému extrémistami akéhokoľvek druhu, vrátane náboru do militantných islamistických skupín v Spojených štátoch i v zahraničí.

Trump často kritizoval Baracka Obamu za to, že nerobí dosť pre boj proti islamským radikálom i za to, že odmieta používať výraz "radikálny islam", keď hovorí o Islamskom štáte a ďalších militantných skupinách. 

Niektorí kariérni úradníci pre agentúru Reuters vyjadrili svoje obavy, že nastupujúca administratíva by sa mohla snažiť zvrátiť to, čo urobila Obamova administratíva v boji proti násilnému extrémizmu.

Začiatkom mesiaca členovia Trumpovho tímu požiadali Ministerstvo energetiky o mená zamestnancov, ktorí pracovali na politike boja proti klimatickým zmenám. Biely dom vyjadril obavy, že by mohlo ísť o snahu zamerať sa na štátnych úradníkov, vrátane vedcov a právnikov. Ministerstvo sa pozastavilo nad požiadavkou o poskytnutie mien a Trumpov hovorca následne žiadosť poprel. 

Inzercia

Odporúčame