Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. december 2016

Medzi obeťami útoku v Berlíne je aj Češka

Češka je po Izraelčanke a Talianke jeho treťou zahraničnou obeťou.

Jednou z obetí pondelňajšieho teroristického útoku v Berlíne je aj občianka Českej republiky, ktorá v Nemecku dlhodobo žila s manželom. Vo štvrtok večer o tom informovalo české ministerstvo zahraničných vecí.

Ide o prvú českú obeť terorizmu v Európe, konštatoval web Novinky.cz.

"Dúfal som, že sa český občan v Európe nikdy nestane obeťou teroristického útoku. Som zarmútený, že sa tak stalo teraz v dôsledku tohto odporného teroristického činu. V tejto ťažkej chvíli hlboko súcitím s rodinou zosnulej," povedal minister zahraničných vecí ČR Lubomír Zaorálek.

Informáciu o úmrtí Češky dostalo veľvyslanectvo ČR vo štvrtok večer od rezortu nemeckej diplomacie. Český veľvyslanec o tom okamžite upovedomil jej rodinu.

Na českú ambasádu sa po útoku obrátil manžel zosnulej a ohlásil, že po nej pátra. Dodal, že v čase útoku mohla byť na vianočnom trhu na námestí Breitscheidplatz alebo v jeho okolí. Muž následne v súčinnosti s českými úradmi poskytol nemeckej polícii identifikačné údaje a umožnil odobrať vzorky DNA.

Obaja manželia žili dlhodobo v Nemecku, žena od roku 2014 pracovala v Berlíne v logistickej firme.

Minister Zaorálek sa k prípadu vyjadrí dnes na tlačovej konferencii.

Nemeckí vyšetrovatelia podozrievajú zo spáchania teroristického útoku kamiónom, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a takmer 50 zranených, 24-ročného Tunisana Anisa Amriho. Češka je po Izraelčanke a Talianke jeho treťou zahraničnou obeťou.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.