Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. december 2016

Pátranie po Amrim neprinieslo zatiaľ výsledok ani v Berlíne

Príslušníci nemeckej policajnej jednotky osobitého určenia zasahovali dnes v berlínskej štvrti Moabit na mieste, ktoré slúži na stretávanie stúpencov salafizmu.

Razia súvisela s pátraním po hľadanom Tunisanovi Anisovi Amrim, podozrivom z pondelkového útoku kamiónom na jeden z berlínskych vianočných trhov.

Moabitský spolok Fussilet 33, ktorý Úrad pre ochranu ústavy v Berline registruje ako miesto stretávania islamistov, poslúžil podľa tejto inštitúcie na radikalizáciu zväčša Turkov a ľudí pochádzajúcich z Kaukazu. V niektorých prípadoch prispel aj k ich zapojeniu do bojov v službách tzv. Islamského štátu (IS).

V spolku sa navyše zhromažďovali aj finančné prostriedky pre džihádistov a v minulosti tam registrovali aj hľadaného Tunisana. Na miestneho imáma dočasne uvalili vyšetrovaciu väzbu.

Polícia musela počas razie v sídle spolku vyhodiť do vzduchu vchodové dvere a použila aj omračujúce granáty.

Pátranie v hlavnom meste však zatiaľ neprinieslo očakávaný výsledok, a to ani napriek viacerým policajným akciám v okruhu Amriho kontaktných osôb či zastaveniu a prehľadaniu súpravy podzemnej železnice na stanici Mehringdamm.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.