Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2016

Bezpečnostné sily v Berlíne budú mať podľa Žitného veľký problém

"Podľa informácií Die Welt už niekoľko dní boli náznaky, že dôjde k útoku na niektorý vianočný trh v Berlíne," povedal bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Už niekoľko dní pred pondelkovým incidentom v Berlíne niektoré média poukazovali na to, že príde k útoku v nemeckej metropole. Pripomenul to v pondelok pre TASR slovenský bezpečnostný analytik Milan Žitný.

"Podľa informácií Die Welt už niekoľko dní boli náznaky, že dôjde k útoku na niektorý vianočný trh v Berlíne. Pokiaľ sa ukáže táto informácia ako pravdivá, budú mať bezpečnostné sily v Berlíne veľký problém. Vianočný trh, na ktorom k útoku došlo, zjavne nebol dostatočne chránený. Po júlovej skúsenosti z Nice, kde došlo k totožnému spôsobu uskutočnenia teroristického útoku by mali všetky bezpečnostné útvary brať takúto možnosť ako reálnu, a preto opatrenia na berlínskych vianočných trhoch mali už zahŕňať aj tento fakt," zdôraznil Žitný.

Nemecké bezpečnostné zložky nemajú síce ešte ucelený obraz o pozadí večerného pravdepodobného útoku na vianočné trhy v Berlíne, avšak mnohé hovorí podľa informácií, ktoré získala z ich prostredia tlačová agentúra DPA, pre islamistický motív.

Hovorca polície bol opatrnejší a povedal, že jeho kolegovia nemajú zatiaľ jednoznačné indície o tom, že došlo k útoku, ani o tom, že išlo o nešťastie.

Vyšetrovatelia však vychádzajú z predpokladu, že išlo o útok.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.