Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2016

Lagardeová zostane šéfkou MMF napriek verdiktu francúzskeho súdu

Súd vyriekol, že Lagardeová ako ministerka financií zanedbala svoje povinnosti a pripravila tak francúzsky štát o stovky miliónov eur, ale neudelil jej žiadny trest.

Christine Lagardeová zostane generálnou riaditeľkou Medzinárodného menového fondu (MMF) napriek pondelkovému verdiktu francúzskeho súdu, ktorý ju uznal vinnou z nedbanlivosti. Oznámil to v pondelok večer výkonná rada MMF. 

Lagardeovej predchodca Dominique Strauss Kahn musel rezignovať na svoj post v MMF pre sexuálny škandál.

Súd vo Francúzsku dospel k záveru, že Lagardeová ako ministerka financií zanedbala svoje povinnosti a pripravila tak francúzsky štát o stovky miliónov eur, ale neudelil jej žiadny trest. 

Vedenie MMF má však napriek tomu k Lagardeovej "plnú dôveru" a je presvedčené, že môže naďalej efektívne vykonávať funkciu generálnej riaditeľky. 

Výkonná rada to uviedla po zvážení "všetkých relevantných faktorov", pričom brala do úvahy jej doterajšie "vynikajúce" vedenie MMF i rešpekt, ktorému sa teší v globálnom meradle.

Šéfka MMF avizovala, že sa voči súdnemu rozhodnutiu neodvolá, hoci s ním nie je spokojná. Lagardeovej pritom v hrozilo až ročné väzenie alebo pokuta. Sudcovia jej napokon neuložili žiadny trest vzhľadom na jej doterajšiu bezúhonnosť a dobrú povesť.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.