Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. december 2016

V Zürichu pátrajú policajti po strelcovi z islamského centra

Bilancia útoku, ktorého prípadné teroristické pozadie je predmetom vyšetrovania, predstavuje troch ťažko a stredne ťažko zranených.

Polícia v švajčiarskom Zürichu a jeho okolí pokračuje v intenzívnom pátraní po asi 30-ročnom mužovi, ktorý v pondelok v podvečerných hodinách vnikol do tamojšieho islamského modlitebného centra neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných.

Bilancia útoku, ktorého prípadné teroristické pozadie je predmetom vyšetrovania, predstavuje troch zranených vo veku 30, 35 a 56 rokov, pričom, najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké, a tretí poškodený stredne ťažké zranenia.

Vyplýva to z informácií tamojších elektronických médií.

Útočník v tmavom odeve a tmavej čiapke opustil miesto činu a napriek takmer okamžitému alarmovaniu policajných zložiek sa mu podarilo ujsť.

Nevedno však, či nejde o osobu, ktorej bezduché telo sa našlo iba o niekoľko hodín neskôr pod mostom vo vzdialenosti rádovo niekoľko stoviek metrov od dejiska streľby.

Prípadné súvislosti sú takisto predmetom pokračujúceho vyšetrovania, o ktorom chcú švajčiarske orgány činné v trestnom konaní informovať detailnejšie v priebehu utorka.

Zatiaľ nezverejnili ani národnosť troch zranených, ani identitu mŕtvej osoby.

Islamské centrum v Zürichu využívajú v sviatočné dni desiatky ľudí zväčša z krajín Maghrebu (regiónu v Afrike na severe Sahary, západne od rieky Níl), Somálska a Eritrey. V pondelok však bolo v centre iba 10-15 ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.