Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. december 2016

Hokej-MS20: Slováci sú už kompletní, Kanada ich privítala mrazivo

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, ktorá sa pripravuje na juniorské MS v Montreale a Toronte (26. decembra 2016 - 5. januára 2017), už trénuje na kanadskej pôde v kompletnom zložení. K tímu sa po prílete pridali ôsmi hráči pôsobiaci v zámorí, ktorí by mali patriť k oporám výberu Ernesta Bokroša.

Kolíska ľadového hokeja privítala slovenskú výpravu mrazivým pozdravom – teplomer v Montreale ukazoval mínus 18 stupňov Celzia. Náladu po bezproblémovom lete to však nemohlo pokaziť. "Na letisku výpravu čakal veľvyslanec SR v Kanade Andrej Droba, ktorý sa živo zaujíma o hokej. Prítomní boli aj obaja teamhosti - kanadský, ktorý bol s nami na MS 20 už pred dvoma rokmi, ako aj Slovák Braňo Molnár," informoval manažér Roman Ulehla. Toho potešilo, že cestou sa nestratila žiadna batožina. "Na letisku nás čakali chlapci zo zámorských klubov, no len siedmi, chýbal Adam Ružička, ktorého lietadlo zo Sarnie nestihlo posledný spoj do Montrealu. Na druhý deň v sobotu už s nami absolvoval prvé dve tréningové jednotky v Cornwalle," uviedol pre web SZĽH.
      

Cornwall bude prechodným domovom pre slovenskú "dvadsiatku" až do 23. decembra, teda do jej odchodu do Toronta, kde bude bojovať v základnej B-skupine v miestnom Air Canada Centre. V najvýchodnejšom meste provincie Ontário našli hráči kvalitné podmienky na záverečnú prípravu. Hala, v ktorej trénujú, je asi na desať minút pešej chôdze od hotela. "Nechodíme však na tréningy pešo. Dôvod? V noci prituhlo až na mínus 28 stupňov Celzia. Cez deň je teplejšie, ale po prechádzke teraz netúžime," pokračoval Ulehla. Predšampionátová atmosféra graduje. "Nálada vo výprave je dobrá, menšie črevné problémy má Oliver Pataky, ale nie je vylúčené, že bude v pondelok večer o 19.00 miestneho času (v utorok o 1.00 SEČ, pozn. red.) k dispozícii trénerovi Bokrošovi na prvý prípravný zápas s rovesníkmi Švédska."
      

Generálkou bude potom duel proti úradujúcim majstrom sveta Fínom (22. decembra v Sherbrooku). O deň neskôr realizačný tím zverejní konečnú nomináciu na MS "20" s tromi brankármi a 20 korčuliarmi.
      
      

Káder SR 20 v prípravnom kempe v Cornwalle:
      

Brankári: Adam Húska (UCONN Huskies, USA), Matej Tomek (North Dakota Fighthing Hawks, USA), Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš)
      

Obrancovia: Erik Černák (Erie Otters, Kan.), Martin Bodák (Tappara Tampere, Fín.), Martin Fehérváry (Malmö Redhawks, Švéd.), Andrej Hatala (Dukla Trenčín), Michal Roman (HC Frýdek-Místek, ČR), Oliver Košecký (HC '05 Banská Bystrica), Mário Grman, Samuel Hain (obaja HK Orange 20)
      

Útočníci: Samuel Buček (Shawinigan Cataractes, Kan.), Marián Studenič (Hamilton Buldogs, Kan.), Adam Ružička (Sarnia Sting, Kan.), Radovan Bondra (Vancouver Giants, Kan.), Samuel Solenský (Johnstown Tomahawks, USA), Martin Andrisík (HC '05 Banská Bystrica), Filip Lešťan (HV 71, Švéd.), Miloš Roman (HC Frýdek-Místek, ČR), Roman Žitný (KooKoo, Fín.), Marek Hecl, Oliver Pataky, Boris Sádecký (Dukla Trenčín), Patrik Oško, Miroslav Struška (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Matej Murín, Marek Sloboda (všetci HK Orange 20)
      

Realizačný tím: generálny manažér Róbert Švehla, manažér Roman Ulehla, tréner Ernest Bokroš, asistent trénera Martin Hrnčár, tréner brankárov Jozef  Urdák, kondičný tréner Ján Kovačič, video tréner Igor Andrejkovič, lekár MUDr. Milan Petro, maséri Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka, konzultant Róbert Pukalovič
      

Inzercia

Odporúčame

RSF: V tomto roku zabili vo svete 74 novinárov

RSF: V tomto roku zabili vo svete 74 novinárov

Sedemdesiatštyri novinárov a ďalších mediálnych pracovníkov bolo v roku 2016 zabitých po celom svete. Väčšina z nich, celkovo 53, zomrela v dôsledku cielených útokov. V druhej časti svojej výročnej správy to dnes uviedla medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc (RSF).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.