Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2016, 19:25

Moskvu s Berlínom spája nový rýchlik

Ruská železničná spoločnosť RŽD začala prevádzkovať na trati medzi Moskvou a Berlínom nový rýchlikový spoj.

Výhodou nového rýchlika je, že rozchod kolies vozňov sa dá ľahko prispôsobiť na ruský i európsky rozchod koľají. Tento fakt vyzdvihol v sobotu (17. 12.) v Moskve aj ruský minister dopravy Maxim Sokolov.

V dôsledku rozdielneho rozchodu koľají museli vlaky v pohraničných staniciach meniť podvozky. Šéf ruských železníc Oleg Belozerov povedal, že problém rozchodu vozňov sa dlhé roky nedarilo technikom vyriešiť. Cestujúci museli pri výmene podvozkov z vlaku vystupovať. Teraz sa s tým skončilo.

Čas prepravy medzi oboma hlavnými mestami, ktoré sú od seba vzdialené takmer 1900 kilometrov, sa skrátil o štyri hodiny.

Prvý rýchlikový spoj z Moskvy sa očakáva dnes po 20 hodinách jazdy na berlínskej východnej stanici.

Deutsche Bahn (Nemecká železnica) prestala jazdiť na trati Berlín - Moskva 11. decembra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 48 minútami

Počasie na dnes: Bude jasno až polooblačno a veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 27 st. Bezvetrie alebo slabý premenlivý juhovýchodný vietor. (shmú)
 

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Futbalisti Belgicka postúpili do osemifnále majstrovstiev Európy. Vo štvrtkovom stretnutí B-skupiny zvíťazili v Kodani nad domácimi Dánmi 2:1 a po dvoch kolách majú na čele tabuľky plný počet 6 bodov. Dánsko utrpelo druhú prehru a bez bodu je posledné. (tasr)

Inzercia

Inzercia