Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2016, 19:22

V Budapešti evakuovali ľudí z vianočného trhu pri Bazilike sv. Štefana

Maďarská bezpečnostná služba evakuovala dnes v Budapešti ľudí z vianočného trhu z námestia pri Bazilike sv. Štefana po tom, čo našla opustený balík.

Policajní pyrotechnici preverili nález a zistili, že obsahuje sušené ovocie. "Žiadne náznaky trestného činu sa neobjavili," píše sa vo vyhlásení polície na stránke police.hu.

Návštevníci a predajcovia sa mohli vrátiť na námestie.

Trh pod názvom Advent pri bazilike ponúka kulinárske špeciality a ľudovoumelecké výrobky z prírodných materiálov, ale aj množstvo kultúrnych podujatí. V Budapešti sú tri adventné trhy, z ktorých najdôležitejším a najznámejším je vianočný trh na Vörösmartyho námestí. Patrí medzi desať najkrajších v Európe, ročne ho navštívi vyše 300-tisíc ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovensko pri udeľovaní víz v humanitárnom záujme posudzuje každý prípad osobitne. Ministerstvo zahraničia tak reaguje na rozhodnutie niekoľkých európskych krajín o neudelení víz ruským občanom, ktorí utekajú pred čiastočnou mobilizáciou. (tasr)

pred 3 hodinami

Švajčiari sa v referende vyslovili za zvýšenie veku odchodu žien do dôchodku na 65 rokov zo súčasných 64 rokov a zvýšenie DPH. Odporcovia reformy priznali porážku a výsledok hlasovania odsúdili ako „urážku žien“. (tasr)

pred 4 hodinami

Igor Matovič hovorí, že sa nedá ustáť rozpočtové provizórium, ktoré by nastalo po neprijatí rozpočtu. „Verím, že sa nájde aspoň pár zodpovedných poslancov, ktorí si povedia, že v takejto kritickej situácii nebudú politikárčiť. Neschváliť rozpočet je ťažké ublíženie ľuďom,“ povedal. (rtvs)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.