Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2016, 19:22

V Budapešti evakuovali ľudí z vianočného trhu pri Bazilike sv. Štefana

Maďarská bezpečnostná služba evakuovala dnes v Budapešti ľudí z vianočného trhu z námestia pri Bazilike sv. Štefana po tom, čo našla opustený balík.

Policajní pyrotechnici preverili nález a zistili, že obsahuje sušené ovocie. "Žiadne náznaky trestného činu sa neobjavili," píše sa vo vyhlásení polície na stránke police.hu.

Návštevníci a predajcovia sa mohli vrátiť na námestie.

Trh pod názvom Advent pri bazilike ponúka kulinárske špeciality a ľudovoumelecké výrobky z prírodných materiálov, ale aj množstvo kultúrnych podujatí. V Budapešti sú tri adventné trhy, z ktorých najdôležitejším a najznámejším je vianočný trh na Vörösmartyho námestí. Patrí medzi desať najkrajších v Európe, ročne ho navštívi vyše 300-tisíc ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 minútami

V prvom šlágri EURO 2020 zvíťazili futbalisti Anglicka nad Chorvátskom 1:0. Trojbodový úlovok v nedeľnom dueli D-skupiny im zabezpečil gól Raheema Sterlinga z 57. minúty. Ďalší zápas na šampionáte odohrajú Angličania v piatok 18. júna proti Škótsku vo Wembley, Chorváti sa predstavia o tri hodiny skôr v Glasgowe proti Česku. (tasr)

pred 4 hodinami

V utorok od 9.00 h sa má začať mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia vysloviť nedôveru ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. Vyplýva to z návrhu programu schôdze zverejneného na webe NR SR. Návrh na odvolanie podal Smer-SD, podpísali sa podeň aj niektorí nezaradení poslanci. (tasr)