Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
27. marec 2006

SMS verzus MMS

Nieže by som mal niečo proti podstatným menám, ale skupina slovies slúžiť, milovať a svedčiť sa mi zdá príjemnejšia ako zmes slov mamona, moc a sebectvo. Dnes je ememeska o niečo drahšia ako obyčajná textová správa. Ak si budeme vyberať zo spomínaných výrazov (balík SMS alebo MMS), o ich cenách to ...

Nieže by som mal niečo proti podstatným menám, ale skupina slovies slúžiť, milovať a svedčiť sa mi zdá príjemnejšia ako zmes slov mamona, moc a sebectvo.

Dnes je ememeska o niečo drahšia ako obyčajná textová správa. Ak si budeme vyberať zo spomínaných výrazov (balík SMS alebo MMS), o ich cenách to platí presne naopak. A čo je zaujímavé: v dnešnej spoločnosti väčšina ľudí využíva esemesky, podobne ako ich dušu napĺňa viac ponuka SMS. Mal by byť teda po nej dopyt, no veľmi to tak nie je. Balík MMS triumfuje, i keď v telekomunikácii sú ememesky zriedkavejšie.

Ponuka operátora Hlboký život je známa prejavom skromnosti s názvom slúžiť. Milovať je hlboký prejav celej činnosti – je ovocím i zmyslom. Vaše výhody a obohatenia sa prenášajú pomocou možnosti svedčiť.

Prázdny život vám prináša ponuku mamony, s ktorou sa dá žiť veľmi vysoko. Moc je výsledok a nič vám nebráni, aby ste získali ako bonus prejav oboch – sebectvo.

Oba balíky služieb sú zaujímavé, oba voňajú, na prvý pohľad sa líšia iba cenou. Na ponuke SMS svieti veľmi výrazne. Je oveľa vyššia a je dokonca v cudzej mene. Možno preto toľko ľudí odradí, veď človeku je príjemnejšie platiť v (k svojej prirodzenosti bližšej) mene – svetskej. Duchovné valuty sa zamieňajú odriekaním a rabat ide pre tých najbiednejších.
No napriek väčšej nechuti prijať možnosti SMS, nájdu sa i takí, ktorí výhody tohto balíka vyskúšajú.

Myšlienky o týchto výhodách sa dajú zachytiť aj v kultúre. Napríklad v takom peknom filme alebo povzbudivej knihe. Po absorbovaní týchto ideálov a krás je ich človek odhodlaný napĺňať. Častokrát sa ale stane, že náročnosťou žiť službu, lásku a svedectvo sa znechutí a očarovanie vyprchá. Ako sa teda dajú žiť? Veď niektorí to dokážu a sú pre nás vzormi.
Aj vtedy si môžeme uvedomiť, že ponuky z balíka sú síce reálne, vyjadrujú však úsilie a že samé to nejde. Vlastne – nejde to bez Ježiša.

Pavol Rábara

Inzercia

Odporúčame

Zvláštne tváre

Zvláštne tváre

Neboli to obyčajné duchovné cvičenia. Boli pre rodiny s deťmi. Rodičia nemuseli opustiť svoje deti a zároveň mali čas na svoje vnútro, zatiaľ čo ich ratolesti boli zabávané v iných priestoroch toho istého komplexu. Bolo to všetko veľmi zvláštne. Tých detí sme mali na krku okolo dvadsať. Najprv sa r...

O zvláštnom kazateľovi

O zvláštnom kazateľovi

Počuli ste už o Patovi Robertsonovi? Ak nie, prišli ste naozaj o veľa. Americký televízny kazateľ opäť povedal výrok, ktorý by mu zabezpečil "zrnko múdrosti". Varoval obyvateľov pennsylvánskeho mestečka pred katastrofou, pretože z mesta vyhnali Pána Boha. Mesto totiž vylúčilo zo školskej rady osoby,...