SMS verzus MMS

Nieže by som mal niečo proti podstatným menám, ale skupina slovies slúžiť, milovať a svedčiť sa mi zdá príjemnejšia ako zmes slov mamona, moc a sebectvo.

Dnes je ememeska o niečo drahšia ako obyčajná textová správa. Ak si budeme vyberať zo spomínaných výrazov (balík SMS alebo MMS), o ich cenách to platí presne naopak. A čo je zaujímavé: v dnešnej spoločnosti väčšina ľudí využíva esemesky, podobne ako ich dušu napĺňa viac ponuka SMS. Mal by byť teda po nej dopyt, no veľmi to tak nie je. Balík MMS triumfuje, i keď v telekomunikácii sú ememesky zriedkavejšie.

Ponuka operátora Hlboký život je známa prejavom skromnosti s názvom slúžiť. Milovať je hlboký prejav celej činnosti – je ovocím i zmyslom. Vaše výhody a obohatenia sa prenášajú pomocou možnosti svedčiť.

Prázdny život vám prináša ponuku mamony, s ktorou sa dá žiť veľmi vysoko. Moc je výsledok a nič vám nebráni, aby ste získali ako bonus prejav oboch – sebectvo.

Oba balíky služieb sú zaujímavé, oba voňajú, na prvý pohľad sa líšia iba cenou. Na ponuke SMS svieti veľmi výrazne. Je oveľa vyššia a je dokonca v cudzej mene. Možno preto toľko ľudí odradí, veď človeku je príjemnejšie platiť v (k svojej prirodzenosti bližšej) mene – svetskej. Duchovné valuty sa zamieňajú odriekaním a rabat ide pre tých najbiednejších.
No napriek väčšej nechuti prijať možnosti SMS, nájdu sa i takí, ktorí výhody tohto balíka vyskúšajú.

Myšlienky o týchto výhodách sa dajú zachytiť aj v kultúre. Napríklad v takom peknom filme alebo povzbudivej knihe. Po absorbovaní týchto ideálov a krás je ich človek odhodlaný napĺňať. Častokrát sa ale stane, že náročnosťou žiť službu, lásku a svedectvo sa znechutí a očarovanie vyprchá. Ako sa teda dajú žiť? Veď niektorí to dokážu a sú pre nás vzormi.
Aj vtedy si môžeme uvedomiť, že ponuky z balíka sú síce reálne, vyjadrujú však úsilie a že samé to nejde. Vlastne – nejde to bez Ježiša.

Pavol Rábara

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo