Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. december 2016

Hlina: Podnecovanie násilia a neznášanlivosti na internete treba postihovať

Podnecovanie násilia a neznášanlivosti na internete by malo byť postihované. Zákon totiž platí aj na internete. TASR to povedal predseda KDH Alojz Hlina po tom, čo sa tento týždeň zúčastnil na zjazde Kresťanskodemokratickej únie (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Essene.

KDH a CDU sú partneri v konzervatívnej Európskej ľudovej strany (EPP).

O tom, že zákon platí aj na internete hovorila podľa Hlinu práve Merkelová. "A ja s jej názorom súhlasím," uviedol. Nepozdáva sa mu, že násilie podnecujú na internete aj niektorí politici na Slovensku. Internet v našej krajine označil za toxický. "Je zahltený hlúposťami, primitívnosťami a klamstvami. Niektorí politici otočia svoj mobil smerom k sebe a spustia tirádu slov, ktoré okrem toho, že vypovedajú dosť o mentálnom svete samotného 'samokameramana', sú častokrát aj za hranou zákona," poznamenal Hlina.

Zdôrazňuje potrebu postihov pre protizákonné konanie aj na internete. Predseda KDH bude lobovať za prijatie opatrení, ktoré by viedli k takýmto postihom. Nazdáva sa, že pokiaľ nebudú trestané výroky na internete, ktorými ľudia podnecujú k násiliu a neznášanlivosti, "tak nás 'sloboda' napísať na internet hocičo, nakoniec zabije".

Zároveň poukázal potrebu a dôležitosť silných politických strán. "Silné strany chránia demokraciu. Sú jej garanciou, či sa to niekomu páči, alebo nie. Ak nechceme parlamentnú demokraciu, tak pokojne pokračujme v deštrukcii demokracie tým, že v parlamente budú strany, ktoré nemajú atribúty strany," vyhlásil.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.