Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. december 2016

Žiga: O personálnych návrhoch rozhodne pred snemom predsedníctvo strany

Návrhy na personálne zmeny vo vládnej strane Smer-SD budú predmetom zasadnutia jej predsedníctva. To sa uskutoční vo štvrtok (8.12.), dva dni pred jej pracovným snemom v Prešove. Po zasadnutí vlády o tom dnes informoval Peter Žiga.

Žiga reagoval na informáciu straníckej kolegyne a europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej, podľa ktorej by sa mal stať novým podpredsedom strany. „Vôbec by som nepredbiehal,“ uviedol Žiga.
      

„My máme v rámci strany isté mechanizmy a ešte zajtra (vo štvrtok, pozn. TASR) k tomuto bude zasadať predsedníctvo strany, kde budú urobené návrhy pre konanie snemu. Takže počkajme si na to a potom sa môžeme k tomuto vyjadrovať,“ uviedol šéf Smeru-SD v Košickom kraji.
      

Flašíková Beňová vo svojom statuse na sociálnej sieti nepriamo uviedla, že novými podpredsedami strany by sa mali stať Žiga a Juraj Blanár, ktorý vedie stranu v Žilinskom kraji. Kritizovala, že Robert Kaliňák by mal v podpredsedníckej funkcii zotrvať. V tom prípade bude podľa nej pracovný snem strany zbytočný.
      

Kaliňák dnes na to reagoval tým, že v strane Smer-SD je demokracia a jeho kolegyňa môže mať takýto názor. „Vidíte, aká široká demokracia je v Smere. O tom je demokracia, že s ním nemusím súhlasiť. My budeme mať predsedníctvo, po predsedníctve budeme mať snem, to sú všetko vnútrostranícke veci a po tom sneme sa určite všetko dozviete,“ doplnil.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.