Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. december 2016

Sestry chcú novou kampaňou vysvetliť, prečo je ich na Slovensku nedostatok

Na Slovensku klesá počet sestier, ľudí v poproduktívnom veku bude najbližšie roky pribúdať.

Viac sestier znamená viac zachránených životov. Ide o odkaz kampane, za ktorou stoja sesterské odbory. Medzi ľudí sa dostane rok po spustení hromadných výpovedí sestier.

Kampaň sa bude v najbližšom období šíriť cez internet spravodajské médiá a brožúry. Fakty v nich sú podľa odborov štatisticky potvrdené.

"Upozorníme, že nedostatok sestier v systéme je aj pre neadekvátne platové ohodnotenie. Naše členky budú tiež robiť osvetu v regiónoch, nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach," povedala Monika Kavecká, šéfka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA).

Sestry sa chcú aj takouto formou pripomenúť. Od spustenia výpovedí sa podľa nich "nijako nepokročilo v riešení dôvodov, prečo sestry do výpovedí išli". Situáciu na Slovensku nemožno podľa Kaveckej podceňovať.

V Českej republike a Rakúsku počet sestier podľa nej narastá. V kampani vystúpia aj osobnosti zdravotníctva a verejného života.

Inzercia

Odporúčame

Najlepšími plavcami roka Phelps a Hosszúová

Najlepšími plavcami roka Phelps a Hosszúová

Američana Michaela Phelpsa a Maďarku Katinku Hosszúovú vyhlásili za najlepších plavcov roka 2016. Ocenenie Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) si prevzali na slávnostnom ceremoniáli v kanadskom Windsore v predvečer otvorenia MS v krátkom bazéne. Hosszúová ovládla anketu vyhlasovanú od roku 2010 tretíkrát za sebou, Phelps získal cenu druhýkrát.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.