Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2016

Na transparentnosť v štátnych nemocniciach dohliadnu nové dozorné orgány

"Myslím si, že toto je tiež nástroj na to, aby sa zvyšovala transparentnosť aj dohľad a kontrola nad konaním, a tým pádom aj istá miera tlaku," povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Na transparentnosť v štátnych nemocniciach a záchrankách od novembra dohliadajú novozriadené dozorné orgány. Majú byť obdobou dozorných rád v akciových spoločnostiach. V relácii RTVS O 5 minút 12 to oznámil minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD).

"Myslím si, že toto je tiež nástroj na to, aby sa zvyšovala transparentnosť aj dohľad a kontrola nad konaním, a tým pádom aj istá miera tlaku," povedal šéf rezortu.

Ministerstvo zriadilo nové dozorné orgány vo všetkých svojich príspevkových organizáciách. V trojčlenných radách je jeden zástupca rezortu, jeden zamestnancov a jedno miesto sa obsadzuje cez výberové konanie prihlásenými odborníkmi.

V prípade siedmich organizácií, ktoré majú viac ako 1500 zamestnancov, budú päťčlenné dozorné orgány. Po jednom mieste v ňom majú mať aj zástupcovia stavovských komôr lekárov a sestier, ako aj zdravotných poisťovní, priblížil Drucker.

Inzercia

Odporúčame