Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2016

Trump: Castro bol brutálny diktátor, ktorý utlačovať vlastný ľud

Novozvolený americký prezident Donald Trump označil dnes zosnulého kubánskeho exprezidenta Fidela Castra za "brutálneho diktátora, ktorý šesť desaťročí utlačoval svoj vlastný ľud".

Súčasne vyjadril pripravenosť pomôcť "úžasným" Kubáncom na ceste k slobode a prosperite. 

"Tragédie, úmrtia a bolesť, ktoré zapríčinil Fidel, nemožno vymazať, ale naša administratíva urobí všetko preto, aby sa obyvatelia Kuby mohli konečne vydať smerom k prosperite a slobode," uvádza sa v Trumpovom vyhlásení. 

Hoci Kuba stále zostáva "totalitným ostrovom", Fidelovo úmrtie podľa Trumpa otvára Kubáncom po dlhých rokoch hrôz nádej na lepšiu budúcnosť. 

Donald Trump sa ujme prezidentskej funkcie 20. januára. Počas predvolebnej kampane sľuboval, že ukončí politiku zbližovania s kubánskym komunistickým režimom, ktorú uplatňoval odchádzajúci prezident Barack Obama. V dnešnom vyhlásení však zmenu kurzu voči Havane nespomenul.  

Obama sa koncom roka 2014 dohodol na normalizácii diplomatických kontaktov s kubánskym prezidentom Raúlom Castrom, čo odvtedy viedlo k oživeniu politických a hospodárskych stykov medzi oboma krajinami.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.