Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2016

Nový hokejový klub z Las Vegas predstavil svoje logo i farby

Nový klub zámorskej hokejovej NHL z Las Vegas ponesie názov "Vegas Golden Knights".

Jeho meno ako i logo a farebnú kombináciu predstavili v utorok majiteľ klubu Bill Foley a komisár profiligy Gary Bettman pred tamojšou T-Mobile Arénou, v ktorej začnú "zlatí rytieri" hrať domáce zápasy od budúcej sezóny.

Logom, ktoré sa podarilo udržať v tajnosti, je rytierska prilba, v ktorej je zakomponované písmeno "V" symbolizujúce Vegas. Helma sa nachádza na štíte, ktorý dotvára vznešený dojem. Oficiálnymi farbami sú oceľovo šedá, zlatá, červená a čierna.

"Naše logo a názov vyjadrujú najzákladnejší prvok bojovníka - rytiera. Rytier ochraňuje bezbranných, bráni svoje kráľovstvo, nikdy sa nevzdáva, vždy ide za víťazstvom. A presne taký bude náš tím," citovala agentúra AP Foleyho.

V poradí 31. profiligový klub zaradia od sezóny 2017/2018 do Západnej konferencie a Pacifickej divízie. Svoj káder začne budovať prostredníctvom rozširovacieho draftu, ktorý prebehne budúci rok na konci júna.

Klub bude prvou organizáciou niektorej z elitných profesionálnych súťaží v 2,2-miliónovom Las Vegas, v Spojených štátoch nie je mesto s väčšou populáciou bez zastúpenia v NHL, basketbalovej NBA, bejzbalovej MLB či NFL v americkom futbale.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva