Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. november 2016

V Košiciach sa dnes stretnú zamestnanci charít z celého Slovenska

Každoročná Spoločná púť charít, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH), sa uskutoční dnes v Košiciach.

Stretnú sa na nej stovky zamestnancov, dobrovoľníkov, klientov a priateľov charít z celého Slovenska.

"Táto púť sa koná stále okolo sviatku svätej Alžbety, keďže svätá Alžbeta je patrónkou charít. Celkovo máme nahlásených okolo 600 účastníkov, ktorí prídu do Košíc. Program bude pestrý, začneme svätou omšou v Dóme svätej Alžbety, ktorú bude slúžiť košický arcibiskup, metropolita Bernard Bober i spišský diecézny biskup a prezident SKCH Štefan Sečka. Potom bude program pre zamestnancov a dobrovoľníkov, ktorého súčasťou je udeľovanie ocenenia Mosty vďaky," uviedla odborná referentka pre komunikáciu s verejnosťou a PR Arcidiecéznej charity Košice Adriana Čurajová.

Ako priblížila, ocenením sa snažia poukázať na ľudí, zamestnancov alebo dobrovoľníkov, ktorí pomohli jednotlivým zariadeniam na Slovensku. "Snažíme sa vytrhnúť z kontextu to hodnotné, čo poskytli v rámci svojho voľného času alebo svojej práce pre danú charitu či zariadenie," vysvetlila.

Hlavnou myšlienkou, ktorej sa charita venuje, je podľa nej charita blízko pri človeku, v akejkoľvek forme a podobe. SKCH pôsobí podľa Čurajovej nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

"Máme svoje misijné územia, spomeniem len Rwandu alebo Ugandu, ale na Slovensku tiež máme v podstate misijné územia alebo zariadenia, ktoré pracujú na misijných poliach. SKCH zastrešuje diecézne alebo arcidiecézne charity vo všetkých väčších mestách, ako sú Nitra, Banská Bystrica, Žilina, Košice, Prešov, Trnava a Bratislava," povedala Čurajová.

Spoločná púť charít, ktorú spolu s SKCH pripravila Arcidiecézna charita Košice, sa začne o 11.00 h svätou omšou, po nej bude program určený pre zamestnancov, dobrovoľníkov, klientov, priateľov charít. O 15.00 h sa uskutoční tradičná korunka k Božiemu milosrdenstvu.

Inzercia

Odporúčame